Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Czym jest landing page? Dlaczego warto z niego korzystać? Jakie są jego funkcje? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Jeśli chociaż trochę “siedzisz” w marketingowym światku, pewnie nieraz spotkałeś się już z hasłem landing page.

Ale dla przypomnienia, to strona docelowa, której celem jest realizacja określonego, JEDNEGO celu.

Na landing page trafia osoba, która na przykład kliknie w reklamę na Facebooku, w link sponsorowany w Google lub przycisk w newsletterze. Wybranie konkretnego celu działania strony docelowej jest arcyważne, bowiem internauta powinien mieć do zrealizowania jedną, pożądaną przez Ciebie akcję, a czasu, by go zaciekawić nie masz wcale za wiele! Jak wykazały badania firmy The Statistic Brain - przeciętny czas skupiania uwagi przez człowieka wynosi tylko 8 sekund!

Jakie cele można osiągnąć, dzięki stronie docelowej?

Głównym i jedynym celem landing page’ów jest doprowadzenie do sytuacji, że internauta klika w przycisk CTA na stronie (Call To Action), na przykład “Kup teraz”, “Zapisz się”, “Zarejestruj się”, “Pobierz za darmo” czy “Dołącz do wydarzenia”. Niestety wielu przedsiębiorców popełnia błąd przy tworzeniu strony docelowej i łączy ze sobą kilka celów - chce sprzedawać, odsyłać na fanpage firmy, zebrać kontakty - pełen pakiet! Ale nie tędy droga. Obierz konkretną ścieżkę działania i realizuj swój cel kroczek po kroczku, czyli efektywną sprzedaż lub generowanie leadów.

Chcesz sprzedawać

Organizujesz szkolenie? Chcesz zwiększyć konwersję zakupową na konkretny produkt lub usługę? Przygotowałeś specjalny rabat albo promocję ograniczoną czasowo? W takim przypadku landing page będzie strzałem w dziesiątkę.

Przykładowo, prowadzisz sklep internetowy ze sprzętem elektronicznym i chciałbyś poinformować internautów o promocji na nowy model telefonu, który niedawno pojawił się w Twoim asortymencie. Kierujesz ruch z komunikacji w mediach społecznościowych i reklam właśnie na przygotowany wcześniej landing page, gdzie umieszczasz najważniejsze informacje oraz call to action. Pamiętaj, zawsze trzymaj się zasady: 1 landing page = 1 cel (w tym przypadku zakup konkretnego telefonu).

Chcesz pozyskać bazę kontaktów

Drugim celem może być pozyskanie kontaktów, które w późniejszym czasie będziesz mógł wykorzystywać w innych kanałach komunikacji. Jak to możesz zrobić? Na przykład oferując internautom darmowe materiały do pobrania, będące wartością merytoryczną (e-book, poradnik, checklista), zapisy na webinary, szkolenia, konferencje, proponując subskrypcję newslettera czy rejestrację w serwisie.

Załóżmy, że prowadzisz salon kosmetyczny, a Twoją najmocniejszą stroną są paznokcie hybrydowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć na landing page’u formularz do zapisu na przygotowany przez Ciebie webinar “Paznokcie hybrydowe krok po kroku”. Osoby zainteresowane Twoją usługą zarejestrują się na wydarzenie, a Ty zyskasz kolejny kontakt do swojej bazy, a przecież o to właśnie Ci chodziło!

Mam przecież stronę firmy… Po co mi landing page?

Odpowiedź jest prosta… landing page jest po prostu skuteczniejszy. Przez to, że skupia się na osiągnięciu tylko jednego celu, odbiorcy nie są “rozproszeni” przez inne komunikaty. Strona www firmy to wizytówka, w której opowiadasz co nie co o sobie, o swoim zespole, ofercie, pokazujesz zdjęcia, opinie…spełnia też wiele funkcji - informacyjną, komunikacyjną, marketingową, wizerunkową czy dystrybucyjną. Słowem informacji jest dość dużo, a nawet za dużo informacji jak na jeden raz, prawda? I tutaj wchodzi on, cały na biało, mały bohater Landing Page, który komunikuje jedną informację. Sytuacja staje się jasna i klarowna. Jeden przekaz, jedna decyzja. Zero rozpraszaczy, znacznie wyższy współczynnik konwersji.

Mam nadzieję, że już rozmyślasz, jak wykorzystać landing page w przypadku działań swojej firmy. Jak widać opcji jest wiele, a co najważniejsze, są one skuteczne!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.