Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele firm zaczyna zlecać marketing swoich usług i produktów firmom zewnętrznym? Trend ten staje się coraz popularniejszy i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie. Współpraca z zewnętrznym działem marketingu niesie za sobą wiele korzyści. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie kilku najważniejszych.

Korzyści ze współpracy z agencją marketingową

1. Doświadczenie i wiedza

Współpracując z agencją marketingową, zyskujesz dostęp do części jej wiedzy i doświadczenia. Osoby, które zawodowo zajmują się marketingiem, w swojej pracy spotkały się z wieloma sytuacjami i poznały wiele rodzajów biznesu. Dzięki temu są w stanie patrzeć szerzej i oceniać potencjał drzemiący w pewnych pomysłach. To również ludzie, którzy na bieżąco śledzą nowinki ze świata marketingu i regularnie pogłębiają swoją wiedzę. W dynamicznie zachodzących zmianach na świecie, bycie na bieżąco jest bardzo ważnym czynnikiem sukcesu.

2. Oszczędność czasu i pieniędzy

Nie od dziś wiadomo, że przy prowadzeniu biznesu każda minimalizacja ponoszonych kosztów jest istotna. Nie ulega również wątpliwości, że rezygnowanie z inwestycji w działania promocyjne to strzał w stopę. Zatrudnienie specjalisty ds. marketingu, który będzie pracował z siedziby Twojej firmy niesie za sobą wiele wydatków. Przede wszystkim musisz zainwestować w stworzenie stanowiska pracy, zakup wszystkich potrzebnych programów i narzędzi, poświęcić czas na wdrożenie i szkolenie. Do tego dochodzą koszty związane z płatnymi kursami, które są konieczne, aby Twój pracownik był ciągle na bieżąco z nowinkami ze świata marketingu i mógł wdrażać skuteczne działania dla Twojej firmy. Oczywiście pracownik musi dostawać pensję. Stanowi ona kolejny koszt, który musisz uwzględnić w swojej strukturze wydatków. Ciężko wymagać, aby jedna osoba mogła zagwarantować Ci kompleksową obsługę włącznie z prowadzeniem działań w social mediach, analityką, tworzeniem strategii, przygotowywaniem grafik, moderowaniem strony www i wiele, wiele innych.

Na szczęście z pomocą przychodzi agencja marketingowa. W jej szeregach znajdziesz osoby, które specjalizują się w poszczególnych aspektach marketingu, dzięki czemu mają szczegółową wiedzę na temat np. Google Ads czy analityki.

Zakres ich usług jest bardzo szeroki, dzięki czemu zapewniają Ci kompleksową obsługę. Nie poświęcasz również czasu na szkolenie, a wdrażanie zajmuje zdecydowanie mniej czasu - agencje przez lata zdobywały swoje doświadczenie, dlatego wiedzą, jak profesjonalnie zająć się Twoją marką. Współpraca rozliczana jest na podstawie faktury, dzięki czemu możesz ją uwzględnić w swojej strukturze ponoszonych kosztów związanych z utrzymaniem działalności.

3. Świeży punkt widzenia

Jeśli prowadzisz swój biznes od wielu lat, po pewnym czasie zaczynasz zamykać się w pewne schematy. Ciężko samemu ocenić poprawność i skuteczność prowadzonych działań, a zatrudnieni pracownicy mogą mieć obawy przed podzieleniem się swoimi spostrzeżeniami lub mogą nie czuć się na tyle kompetentni. Nawiązanie współpracy z zewnętrzną firmą rozwiąże ten problem.

Agencji marketingowej, dzięki swojemu doświadczeniu i ustrukturyzowanej wiedzy, łatwiej jest ocenić sytuację, w której znajduje się Twój biznes i opracować dalszy plan działania.

4. System współpracy zamknięty w proces

Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz, dlatego współpraca z agencją jest opracowana w taki sposób, żeby wymagała z Twojej strony minimalnego nakładu czasu. Kiedy inni tworzą dla Ciebie treści i moderują Twoje profile, Ty możesz pozyskiwać kolejnych klientów.

W dobrych agencjach marketingowych system pracy odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, które w każdej chwili umożliwiają Ci sprawdzenie postępów realizowanych zadań, zadawanie pytań i nanoszenia swoich uwag.

Masz wgląd i możliwość dialogu na każdym z etapów, jednak wymaga to od Ciebie minimalnego nakładu czasu. Duża część współpracy odbywa się zdalnie, dlatego masz dostęp do jej efektów w każdej chwili.

5. Fachowa analiza

Prowadząc działania marketingowe w internecie należy je stale kontrolować, analizować i wyciągać wnioski. Danych, na które należy zwrócić uwagę jest bardzo wiele i łatwo zagubić się w gąszczu statystyk. Współpracując z agencją marketingową możesz mieć pewność, że poddano analizie najważniejsze z nich i prawidłowo je zinterpretowano. Cały raport otrzymujesz w zwartym pliku wraz z wnioskami i dalszymi prognozami. Nie musisz więc wchodzić na kilka stron i przeznaczać czasu na samodzielną analizę - wszystko znajdziesz w jednym miejscu. Co więcej, jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne, zawsze możesz liczyć na specjalistyczne wytłumaczenie.

6. Dostęp do nowych rozwiązań

Marketing to taki dział nauki, który cały czas dynamicznie się rozwija. Powstają nowe technologie, nowe narzędzia, a portale społecznościowe wprowadzają wiele udoskonaleń, które mają pomóc w promowaniu firmy. Pracownik etatowy w natłoku codziennych zadań, może nie mieć możliwości, aby wszystko sumiennie śledzić.

To co cechuje agencję marketingową to ciągła edukacja, zdobywanie najnowszej wiedzy i śledzenie trendów. Nawiązując współpracę z jedną z nich, zyskujesz dostęp do najnowszej wiedzy i technik, które pomogą w rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.

Korzyści jakie wynikają ze współpracy z agencją marketingową jest bardzo wiele. Nasi klienci często podkreślają, że największą zaletą jest dla nich kompleksowa obsługa. W jednym miejscu są prowadzone wszystkie procesy reklamowe ich firm, nie muszą poszukiwać nawet grafika czy drukarni. Co więcej, obsługa jest prowadzona z dużą starannością, a wszystkie kroki są poparte analizą, doświadczeniem i wiedzą. W marketingu nie ma miejsca na działania “na czuja”. Tutaj są potrzebne twarde dane, które przełożą się na sukces Twojej firmy. Wiemy, że musisz zarabiać i generować sprzedaż, dlatego strategię marketingową układamy w taki sposób, aby zyski Twojej firmy rosły i pozwalały Ci dalej się rozwijać. Kiedy my zajmujemy się reklamą w internecie i moderowaniem social mediów, Twoi pracownicy mogą rozwijać aspekty sprzedażowe i zwiększać obroty firmy.  Chcesz porozmawiać na ten temat więcej? Zapraszamy na rozmowę lub konsultację marketingową.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.