Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Prawdopodobnie wiele razy zastanawiałeś się, jakie reklamy publikuje na Facebooku Twoja konkurencja. Czy są to kreacje w postaci obrazu lub filmu? Jaki tekst się w nich znajduje? Dużo osób myśli, że reklamę swojej konkurencji może zobaczyć tylko wtedy kiedy, wyświetli się jako post sponsorowany na facebookowym newsfeedzie. Otóż nie! Wiedziałeś, że istnieje takie miejsce jak Biblioteka reklam? W tym artykule pokażę Ci jak to znaleźć i sprawdzić “co somsiad robi za płotem”!

Jak sprawdzić reklamy innych stron?

Można to zrobić na 2 sposoby. Pierwszym z nich jest przejście na interesujący Cię fanpage. Następnie należy przejść do sekcji Transparentność strony (na desktopie znajdziesz ją po lewej stronie, zaś na mobile tuż pod informacjami danego fanpage’a).

Po kliknięciu w przycisk “Wyświetl wszystko” dostajesz informacje takie jak historia strony, kraj osób zarządzających stroną oraz najbardziej istotne z perspektywy tematu artykułu - Reklamy i magiczny przycisk Przejdź do Biblioteki reklam.

Drugim sposobem przejścia do tej zakładki jest wyszukanie frazy “biblioteka reklam facebook” w Google lub bezpośrednie kliknięcie w link. Na uwagę zasługuje fakt, że nie musisz być użytkownikiem Facebooka, aby dotrzeć do tego miejsca.

Właśnie teraz zaczyna się zabawa! Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz nazwę konkretnego fanpage’a lub ID strony, aby móc zobaczyć reklamy, które są lub były wyświetlane. Jeszcze do niedawna można było tylko zobaczyć te aktywne. Oprócz tego masz możliwość spojrzenia na reklamy, które odnoszą się wyłącznie do tematów społecznych, wyborczych lub politycznych, a co za tym idzie, łączne wydatki z tej kategorii. Jeśli chodzi o filtrowanie to masz do dyspozycji wybór kraju, platformy (Facebook, Instagram, Messenger, Audience Network) jak i daty wyświetlania reklam. Czasami może się wydawać, że wiele reklam jest takich samych, nie różniących się niczym - to tylko ta sama kreacja reklamowa uwzględniona w wielu zestawach reklam.

Kreacje reklamowe zawierające tzw. CTA (Kup teraz, Więcej informacji) pozwolą nawet na sprawdzenie miejsca docelowego, czyli dokąd ona prowadzi. Jeśli dana reklama zawiera kilka wersji to po kliknięciu w przycisk “Zobacz szczegóły reklamy” jesteś w stanie zobaczyć poszczególne warianty.

Jak widzisz Biblioteka reklam na Facebooku to bardzo pomocne miejsce, które pozwala "wybadać grunt". To narzędzie jak najbardziej skierowane do marketerów zarządzającymi stronami swoich klientów, ale i do właścicieli biznesów, którzy chcą sprawdzić, jakie komunikaty reklamowe pokazuje ich konkurencja. Jeśli borykasz się z nieskutecznością swoich kampanii na Facebooku, sprawdź, co możesz zrobić, by to zmienić -> przeczytaj.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.