Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że widząc słabe wyniki reklamowe na Facebooku miałeś ochotę wyłączyć lub przerwać kampanię, aby nie przepalać budżetu. Pokażę Ci, że warto zrobić wtedy inną rzecz, ale o tym za chwilkę. Wyobraź sobie sytuację, w której Twoja reklama nie generuje żadnej konwersji (zakup, lead czy przejście na stronę www) lub jest ich znikoma ilość. Myślisz, że Twoje pieniądze idą w błoto. W tym przypadku należy zastanowić się, gdzie leży trudność i dlaczego reklama nie daje Ci tego, co sobie założyłeś. Pokażę Ci 3 sposoby, dzięki którym poprawisz swoje wyniki reklamowe na Facebooku.

ZMIANA KREACJI REKLAMOWEJ

Zdarzają się sytuacje, że reklama nie generuje satysfakcjonujących  wyników. Jednym z najczęstszych sposobów na ich poprawienie jest zmiana kreacji.

Skuteczna kreacja zawiera przede wszystkim treść odpowiadającą na realny problem konkretnej grupy odbiorców, kolory przyciągające wzrok oraz wyraźne call to action - czyli użytkownik widząc reklamę, od razu wie, co powinien zrobić.

Stosuj nagłówki przykuwające uwagę. Warto również przetestować 2-3 kreacje w jednym zestawie reklamowym kampanii, aby dowiedzieć się, która osiąga lepsze rezultaty - w późniejszym czasie przekłada się to na oczekiwaną przez Ciebie konwersję. Można również zastosować inny format reklamowy, na przykład zamiast statycznej kreacji przygotować wideo lub karuzelę. Po przeprowadzeniu kilku takich testów dowiesz się, która z kreacji jest najskuteczniejsza.

Przykładowa kreacja reklamowa:

ZMIANA GRUPY DOCELOWEJ

Wybierając grupę odbiorców należy zastanowić się, kto powinien być odbiorcą komunikatu. Dla przypomnienia, w zestawie reklam wybierasz lokalizację, wiek, płeć, język i szczegółowe opcje targetowania (zainteresowania czy zachowania). W przypadku, gdy zmiana kreacji nie pomogła i wyniki nadal nie są zadowalające, należy pomyśleć o zmianie grupy odbiorców.

Rekomenduję, aby grupy odbiorców - szeroka i wąska, posiadały tę samą kreację. Wtedy dowiesz się, która z nich najlepiej zadziała.

ZMIANA CELU REKLAMOWEGO

Na wyniki może rzutować również wybranie nieodpowiedniego celu reklamowego. Facebook dysponuje 11 celami reklamowymi i potrzebna jest dłuższa chwila zastanowienia, aby wybrać odpowiedni. Na początku rozważ, co chcesz osiągnąć dzięki płatnej reklamie. Jeśli ma to być przejście na stronę, to należy wybrać Ruch bądź Konwersje. Sprzedaż z katalogu najlepiej sprawdzi się wtedy, kiedy posiadasz katalog produktów ze swojego sklepu internetowego. Wybór takiego celu jak Zasięg mówi Facebookowi, aby pokazał tą reklamę jak największej liczbie osób.

W każdej branży o sukcesie decyduje wiele czynników, dlatego należy każdy przypadek traktować indywidualnie, czyli testować, obserwować i wyciągać wnioski. Facebook na przestrzeni ostatnich lat wykonał dużo pracy, aby usprawnić działanie swoich algorytmów reklamowych. Teraz wystarczy kilka odpowiednio ustawionych zestawów reklam i odrobina cierpliwości, aby kampanie Facebook Ads zaczęły się Tobie opłacać i generować zadowalający zwrot z inwestycji.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.