Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Konkurencja obiektów hotelarskich jest bardzo duża, w końcu to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Zarówno oferta obiektów hotelarskich, jak i potrzeby klientów są bardzo zróżnicowane. Niektórzy szukają miejsc noclegowych jak najbardziej oddalonych od miejskiego zgiełku, w otoczeniu dzikiej natury. Inni natomiast chcą być jak najbliżej centrum miasta, gdzie życie toczy się przez cały dzień i całą noc. Różnice dotyczą również upodobań w zakresie wyglądu, wymagań co do wyposażenia, standardu oraz cen. Dlatego, jeśli chcesz z sukcesem rozwijać swój obiekt hotelarski, musisz przede wszystkim zrozumieć, że Twoja oferta nie może być kierowana do wszystkich turystów tego świata! Nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich, ale konkretną grupę już owszem!

Poznaj swojego klienta!

Zapewne słyszałeś to już nie raz, ani nie dwa, ale to naprawdę bardzo ważny element budowania strategii marketingowej dla Twojego obiektu. W dobie social mediów, proces poznawczy jest zdecydowanie ułatwiony. Posiadając statystyki, do których dostęp daje Ci Facebook lub Google Analytics, możesz naprawdę dobrze poznać swojego potencjalnego klienta. Zdobędziesz informacje na temat jego wykształcenia, wieku oraz zainteresowań.

Jeśli lepiej poznasz swojego klienta, będzie Ci łatwiej opracować strategię komunikacji marketingowej, a jednocześnie okaże się ona skuteczniejsza. Będziesz wiedział jakie treści będą budzić jego zainteresowanie i zaufanie.

Pamiętaj, żeby stale kontrolować i analizować efekty swoich działań - jeśli przyjęta droga nie przynosi żadnych pozytywnych efektów, to nie bój się reagować i wprowadzać zmiany.

Daj się zainspirować

W jednym z artykułów, wspominałam, że klient powinien być traktowany jako partner biznesowy i dalej to podtrzymuję. W dobie social mediów, klienci bardzo chętnie dzielą się swoim zdaniem. Ba, doceniają to, gdy marka chce poznać ich opinię i sugestie dotyczące oferty. Dlatego nie bój się pytać!

Angażuj swoją społeczność w dyskusję, która stanie się dla Ciebie i Twojego obiektu źródłem inspiracji i pomysłów na rozwój usług. Słuchając swoich klientów, zyskujesz więcej niż możesz sądzić.

Przede wszystkim dopasowujesz swoją ofertę w taki sposób, że ich potrzeby zostaną w 100% zaspokojone. Co więcej, takie działania wpływają bardzo korzystnie na wzrost lojalności klienta wobec Twojego obiektu, dzięki czemu chętnie do niego powróci i poleci swoim znajomym. Marketerzy często skupiają się na czołowych liderach opinii w swoich działaniach, zapominając o tym, że marketing szeptany nadal odgrywa istotną rolę w procesie sprzedaży.

W dobie dostępu do social mediów, każdy Kowalski może stać się liderem opinii, chociażby dla swojego grona znajomych.

Pytając, pokazujesz klientowi, że jego zdanie ma dla Ciebie znaczenie, a chyba każdy z nas, lubi czuć, że firma wykazuje zainteresowanie jego potrzebami i odczuciami. Każdy lubi być wysłuchany, a gdy widzi, że przekłada się to na czyny, jego zadowolenie wzrasta.

Nabywca chce utrzymywać z Tobą kontakt!

Dlatego nie bój się go inicjować. Jeśli dogłębnie poznasz swoją grupę odbiorców, dowiesz się, jakie sposoby utrzymywania relacji są dla nich najważniejsze. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

  • Prowadzenie aktywnych działań w social mediach, takich jak, Facebook czy Instagram, które pozwalają na codzienną komunikację. Zadbaj jednak, aby publikowane grafiki były estetyczne i spójne z wizerunkiem Twojego obiektu, a treści im towarzyszące zostały napisane w sposób, który zaciekawi potencjalnego klienta. Skorzystaj z luk informacyjnych i pamiętaj, żeby zachować równowagę - nie możesz publikować samych postów sprzedażowych! Klient może to odebrać jako zbędny spam i przestać obserwować Twój obiekt, a tego na pewno nie chcesz!
  • Wykorzystywanie potencjału newslettera. Możesz go zastosować do wielu działań - z jego pomocą trafisz do klientów, którzy opuścili niedawno Twój obiekt. Możesz wysłać podziękowanie za zaufanie i prośbę o podzielenie się swoimi odczuciami na temat pobytu. Do stałych klientów możesz wysyłać informacje o trwających promocjach oraz chwalić się zmianami wprowadzonymi w ofercie, odniesionymi sukcesami lub po prostu zaprezentować relację z życia obiektu. Działania te powinny być spójne z wizerunkiem Twojego hotelu i cechami Twojej grupy odbiorców.

Dbaj również o szybkie reagowanie na wiadomości, komentarze i opinie pozostawione przez Twoich klientów. Dzięki temu sprawisz, że komunikacja będzie przebiegała płynnie, a klient doceni, że jest w sprawny sposób obsłużony, a na jego pytania odpowiada człowiek z krwi i kości. Pamiętaj jednak, że w przypadku hotelu, istotną rolę odgrywa obsługa klienta na miejscu, dlatego zadbaj o skompletowanie wykwalifikowanego personelu, dzięki czemu wizerunek Twojego hotelu będzie spójny.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.