Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

O content marketingu zapewne słyszałeś wielokrotnie. W przypadku, gdy spotykasz się z tym określeniem po raz pierwszy lub wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz, w którym kościele - koniecznie przeczytaj artykuł na naszym blogu, w którym tłumaczymy, co to takiego właściwie jest.

Jednak jeśli miałabym jednym zdaniem wyjaśnić komuś, czym jest content marketing to powiedziałabym, że jest to strategia, która polega na publikowaniu wartościowych i angażujących treści z perspektywy odbiorcy.

Dlaczego content marketing w branży budowlanej jest tak ważny?

Konkurencja na rynku firm związanych z branżą budowlaną jest naprawdę bardzo duża, a content marketing to jeden ze skuteczniejszych sposobów na zdobycie zainteresowania potencjalnych klientów.

Przede wszystkim, aby tworzyć angażujące treści, poznaj swojego odbiorcę i jego potrzeby.

Z badań przeprowadzonych przez Havas Story Plantation, wynika, że w kategorii dom/mieszkanie większość kobiet (61%) poszukuje inspiracji, następnie informacji (21%), a na końcu edukacji (7%). Natomiast w przypadku mężczyzn wyniki te trochę się różnią - 37,3% szuka inspiracji, 36,6% poszukuje informacji, a 13,2% edukacji. Jak widać, każdy poszukuje treści z innej kategorii zainteresowań, dlatego musisz pamiętać, aby Twoje komunikaty były zróżnicowane.

Inspiruj, informuj, edukuj, pokazuj korzyści

Jesteś producentem desek podłogowych i w swojej komunikacji marketingowej informujesz tylko o cenach produktów i trwających promocjach? Musisz wiedzieć, że niestety wiele przez to tracisz.

Rozwój internetu i konkurencji, sprawił, że odbiorcy stają się bardziej wymagający i bombardowanie ich stricte reklamowymi treściami nie jest najlepszym pomysłem.

Ty również nie lubisz, gdy jakaś firma zalewa Twoją skrzynkę na listy ulotkami promocyjnymi… Ale gdyby ta sama firma do Twojej skrzynki pocztowej wrzucała mini magazyny z treściami edukacyjnymi, np. o 10 zasadach prawidłowej impregnacji podłogi, Twoja reakcja byłaby bardziej pozytywna. Gdy ta sama firma, za jakiś czas poinformuje Cię o trwającej u niej promocji zareagujesz na nią bardziej optymistycznie.

Właśnie dlatego musisz urozmaicać treści, jakie publikujesz na social mediach swojej firmy. Jak wynika z wcześniej przywołanych badań, większość odbiorców poszukuje inspiracji. Dlatego proś swoich klientów i firmy, z którymi współpracujesz o przesyłanie zdjęć realizacji, podczas których wykorzystano produkty Twojej marki - to bardzo skuteczna metoda przyciągnięcia nowych klientów. Pobudzisz ich wyobraźnię, zainspirujesz i pokażesz realne zastosowanie produktu.

Nie zapominaj również o treściach edukacyjnych! Każdy klient przed zakupem ma wiele rozterek i pytań w głowie, a zwłaszcza, jeśli chodzi o materiały budowlane. Wszyscy starają się wybrać jak najlepiej, aby remont mieszkania czy domu mógł go cieszyć przez wiele lat.

Dlatego jeśli jesteś producentem desek podłogowych, to edukuj swoich klientów - informuj ich o odpowiedniej pielęgnacji, pokazuj korzyści wynikające z ich posiadania, ostrzegaj przed ewentualnymi zagrożeniami i doradzaj w kwestii prawidłowego montażu.

Im więcej treści edukacyjnych i inspiracji, tym silniejszą więź z Twoją marką zbuduje odbiorca, a wtedy dzieli go tylko jeden krok od dokonania zakupu. Treści informujące o promocji staną się wówczas czymś pożądanym, a nie kolejnym spamem.  

Klienci poszukujący materiałów, do remontu swojego domowego zacisza bardzo często sprawdzają opinie na temat trwałości i jakości danych produktów, dlatego jeśli masz możliwość to wykorzystuj pozytywne opinie swoich klientów w komunikacji. Dzięki temu utwierdzisz swoich odbiorców, że deski z Twojej firmy to najlepszy wybór.

Marketing branży budowlanej jest wymagający i stale się rozwija. Jednak jedno jest pewne: warto wdrożyć content marketing nawet w przypadku firm budowlanych! Nie zamykaj swojej komunikacji tylko na mężczyzn oraz pamiętaj o inspirowaniu i pobudzaniu wyobraźni.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.