Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Wędrując po czeluściach internetu, czy tego chcesz czy nie, na pewno gdzieś zdarzyło Ci się zobaczyć wdzięczną frazę content marketing, nawet jeśli nie jesteś bezpośrednio związany z marketingiem. Niewątpliwie znasz kogoś, kto prowadzi mniejsze bądź większe przedsiębiorstwo i chciałby je rozkręcić.  Podrzuć mu ten tekst! Na pewno wyniesie z niego kilka cennych wskazówek. A potem patrz, jak buduje swoje imperium!

Wartość nad wartościami i przede wszystkim wartość - z perspektywy klienta

Prowadzenie biznesu bez strony internetowej czy działalności  w serwisach społecznościowych to marnowanie potencjału, jaki jest w Twojej firmie, utrata klientów i przede wszystkim, podważenie wiarygodności Twojej działalności.

Anonimowa firma, o której nie ma wzmianek w sieci budzi wątpliwości, czyż nie?

Dlatego też portale społecznościowe są fantastycznym rozwiązaniem przy zakupach...czegokolwiek.  Wystarczy wpisać interesującą Cię firmę i bum! Cała oferta stoi przed Tobą otworem, nagle stajesz się potencjalnym klientem. Potencjalnym, bo masz możliwość porównywania i analizowania tego, co chcesz kupić. Sprawdzasz kilka ofert, jakość i oczywiście cenę. Do tego dochodzi jeszcze kilka innych, ale równie ważnych czynników, jak jakość komunikacji w relacjach klient - firma, czy będzie to jednorazowa transakcja, czy może zapałasz wielką sympatią do marki i staniesz się stałym klientem? Jaką wartość oprócz produktu możesz otrzymać od firmy? Czy wzbudza ona Twoje zaufanie? Czy byłbyś w stanie polecić ją znajomym?

Okej, teraz wcielamy się w rolę przedsiębiorcy. Masz już stronę internetową, fanpage na Facebooku, może nawet firmowego Instagrama i….

Stwórz personę, klienta Twoich marzeń  - perspektywa przedsiębiorcy

Wyobraź sobie swojego klienta, ile ma lat, jakie ma zainteresowania, jakie ma wykształcenie i zadaj sobie wymienione wyżej pytania, ale...odpowiedz na nie z perspektywy swojego biznesu. Stwórz personę, klienta Twoich marzeń. Pomyśl o tym, co możesz zaoferować społeczności jako przedsiębiorca, dlaczego Twoja firma jest unikatowa na tle innych, podobnych działalności, jaką wartość ze sobą niesie. Stań się kumplem, ba, stań się najlepszym przyjacielem swoich klientów. Nawiąż z nimi internetową więź z realnym skutkiem…

Content marketing to długotrwałe działania polegające na budowaniu interesujących i wartościowych treści i  trwałej relacji z klientem.

Do lamusa odeszły już utarte frazesy typu : promocja - 15% na wszystkie produkty do 12 grudnia. To może zadziałać, ale przez chwilkę. Jak więc umieć w content marketing?

Planuj, analizuj, angażuj

Jeśli już wiesz, do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić, zaplanuj, w jaki sposób chcesz do nich dotrzeć, jak będziesz konstruował posty, na ile możesz sobie pozwolić. Bądź profesjonalny, ale nie nadęty. Sprawdzaj, jakie treści sprawdzą się lepiej - długie, krótkie, w formie infografiki. Stwórz historię, opowiedz o produkcie, ale w taki sposób, aby odbiorcy mogli coś na ten temat napisać. Nie samymi postami człowiek żyje, dlatego stawiaj na różnorodne treści - wymienione infografiki, video, relacje, gify, wykresy. Zaangażuj odbiorców w działalność na profilu. Pozwól im wynieść z niego wiedzę. W zależności od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz, warto czasem zorganizować konkurs. Wykorzystaj SEO, żeby treść mogła trafić do jak największej liczby odbiorców. Zaprzyjaźnij się ze statystyką. Narzędzia od Facebooka i Google są łatwo dostępne i proste w obsłudze. I analizuj, co się sprawdza, a co nie.  A po więcej marketingowych wskazówek zapraszamy na naszego fanpage’a i bloga, rzecz jasna!


You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.