Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Ile tracisz czasu, by "przeklikać" się przez różne strony na Facebooku i konta reklamowe? Czy w pełni wykorzystujesz wachlarz możliwości, które Facebook podaje Ci na tacy? Wiesz, że Menedżer firmy pozwoli Ci usprawnić i zoptymalizować pracę?

Menedżer firmy na Facebooku (z ang. Facebook Business Manager) nie jest żadną nowością, ale nie każdy wie o jego istnieniu. To pomocne narzędzie, w przypadku prowadzenia fanpage’a (zwłaszcza więcej niż jednego) czy kilku kont reklamowych, gdzie można zastosować Facebook Ads. W tym artykule dowiesz się, jak go skonfigurować.

Dlaczego warto korzystać z Menedżera firmy?

Na początek warto wspomnieć o kilku zaletach korzystania z Menedżera firmy:

  1. Pozwala ulokować wszystkie zasoby Twojej firmy – strony czy konta reklamowe w jednym obszarze.
  2. Posiadając fanpage na Facebooku, powiadomienia odnośnie Twojej strony pojawiają się na prywatnym koncie. Jeśli założysz Menedżera Firmy, problem zniknie. Od tego momentu na prywatnym koncie będziesz dostawać tylko swoje powiadomienia, a po zalogowaniu do Menedżera firmy – służbowe.
  3. Konto firmowe to także prosty sposób na zarządzanie osobami i ich rolą na danym fanpage’u. Można łatwo nadać dostęp współpracownikom lub agencji marketingowej np. do fanpage’a czy konta reklamowego. W przypadku zakończenia współpracy z pracownikiem czy agencją, można usunąć którąś z dodanych wcześniej osób/firm z Menedżera firmy lub odebrać przydzielone jej zasoby.

Jak stworzyć Menedżera firmy?

A teraz… czas na Twoje pierwsze konto Menedżera firmy! Aby je stworzyć, musisz wejść na stronę business.facebook.com.

Na początku trzeba skonfigurować Menedżera firmy- później pod tym adresem będziesz wchodzić bezpośrednio do swojego konta. Kolejny krok to kliknięcie przycisku – utwórz konto.


Następnie pojawi się okno, gdzie należy wpisać nazwę Twojej firmy (nazwę marki), imię i nazwisko oraz firmowy adres e-mail.

Po czym klikasz dalej i…

...zostaniesz poproszony o uzupełnienie danych o firmie, a także wybranie czy będziesz promować własne towary i usługi, czy też świadczyć usługi na rzecz innych firm. Po kliknięciu przycisku “Wyślij” uzyskasz dostęp do Menedżera firmy (należy potwierdzić adres e-mail uzupełniony w danych).

Najważniejsze opcje Menedżera Firmy (na początek)

Jakiś czas temu Facebook zaktualizował layout Menedżera firmy, więc na jego odświeżonej wersji pokażemy Ci, jak poruszać się po jego podstawowych funkcjach.

Jak dodać fanpage do Menedżera firmy?

Po lewej stronie Menedżera firmy wyświetli się pasek menu, gdzie należy kliknąć – "Ustawienia firmowe". Później "Konta”, a następnie “Strony”. Po kliknięciu “Dodaj” mamy trzy możliwości: dołączyć istniejącą stronę, poprosić o dostęp do strony oraz utworzyć nową.


Jak dodać osobę/osoby do Menedżera firmy?

Kolejną rzeczą, którą chcielibyśmy pokazać, to jak dodać osobę/osoby do Menedżera firmy. Nadal operujemy w "Ustawieniach firmowych", gdzie z menu po lewej stronie należy wybrać “Użytkownicy”, dalej “Osoby”, a następnie kliknąć niebieski przycisk “Dodaj”. Tutaj podajemy adres e-mail osoby, z którą chcemy współpracować. Jeśli jest to więcej osób należy oddzielić ich adresy e-mail przecinkiem.

Ważne! Muszą to być adresy powiązane z kontami na Facebooku. Do Menedżera firmy logujemy się swoim profilem prywatnym.

Niżej należy wybrać rolę, którą chcemy przypisać osobie/osobom. Mamy do wyboru:

  1. Dostęp pracownika – mogą oni pracować tylko na przypisanych im kontach i w wybranych zasobach.
  2. Dostęp administratora – administratorzy mają pełną kontrolę nad firmą. Mogą edytować ustawienia, osoby, konta i zasoby.


Po kliknięciu “Pokaż opcje zaawansowane” można przypisać role finansowe:

  1. Analityk finansowy – wyświetla informacje finansowe firmy, takie jak transakcje, faktury, wydatki na koncie i metody płatności.
  2. Redaktor finansowy – edytuje dane karty kredytowej i informacje finansowe firmy, takie jak transakcje, faktury, wydatki na koncie i metody płatności.


Klikamy dalej i... teraz pora na krok 2 – gdzie nadajemy uprawnienia osobie/osobom, które będą z nami pracować nad konkretną stroną. Dostęp dzieli się na dwie kategorie:

  1. Dostęp standardowy – użyj przełącznika, aby wskazać zadania, które dana osoba ma wykonywać.
  2. Dostęp administratora – tutaj dostępna jest tylko jedna opcja. Włącz dostęp na poziomie administratora, aby umożliwić danej osobie zarządzanie zasobami i wykonywanie wszystkich dostępnych zadań.

Gdy już to zrobimy, pozostaje kliknąć przycisk “Zaproś”. Zrobione!

Podsumowanie

To pierwsze kroki, które należy wykonać na starcie pracy z Menedżerem firmy. Oczywiście Menedżer firmy ma mnóstwo innych możliwości tj. utworzenie konta reklamowego czy dodanie Piksela Facebooka. Artykuły na ten temat już czekają na Was na naszym blogu!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.