Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Pokażę Ci metodę zakładania konta reklamowego przez Menedżera firmy. Dlaczego? Bo moim zdaniem to najlepsze i najłatwiejsze rozwiązanie. Z Menedżerem firmy Twoje życie jako reklamodawcy będzie po prostu wygodniejsze.

Jeśli nie posiadasz jeszcze Menedżera firmy to bardzo zachęcam do przeczytania mojego artykułu, w którym dokładnie wyjaśniam, jak go założyć. Gdy tylko to zrobisz, możemy przejść do kolejnego kroku - utworzenia konta reklamowego.

Zakładanie konta reklamowego przez Menedżera firmy

Najpierw należy zalogować się do swojego konta na Facebooku, przejść na stronę https://business.facebook.com/, po czym kliknąć sekcję Ustawienia firmowe.

Po lewej stronie w Ustawieniach firmowych należy kliknąć Konta, a następnie Konta reklamowe. Po kliknięciu niebieskiego przycisku Dodaj mamy trzy możliwości: dodaj konto reklamowe, poproś o dostęp do konta reklamowego oraz utwórz nowe konto reklamowe. W tym przypadku należy wybrać tą ostatnią.


Teraz pojawi się okno do uzupełnienia niezbędnych danych tj. nazwa konta reklamowego, strefa czasowa, waluta oraz metoda płatności.

Po uzupełnieniu danych kliknij Dalej, a w następnym kroku Facebook poprosi Cię o wybranie opcji w czyim imieniu będzie używane to konto reklamowe. I tutaj zalecam tą pierwszą, czyli Mojej firmy. Kliknij przycisk Utwórz i gotowe!

Kolejny etap to miejsce, gdzie można dodać siebie lub inną osobę z odpowiednimi uprawnieniami do utworzonego przed chwilą konta reklamowego. Poniżej ukazanych opcji znajduję się krótki opis, który w prosty sposób wyjaśni Ci wartość poszczególnych uprawnień. Na tym etapie przypisywanie osób nie jest koniecznością, można to zrobić również w późniejszym czasie.

Po wybraniu odpowiedniej osoby (Ciebie) lub innych, kliknij przycisk Przypisz. Otrzymasz komunikat Twoje konto reklamowe o unikatowym numerze zostało utworzone i dodane do Twojego konta w Menedżerze firmy.


Jak widzisz założenie konta reklamowego, posiadając już Menedżera firmy jest banalnie proste! Jednakże, aby zacząć korzystanie z konta reklamowego w 100%, należy również utworzyć Piksel Facebooka - na szczęście przygotowałem dla Ciebie instrukcję, jak poprawnie go wgrać. Mam nadzieję, że moje tipy znacznie ułatwią Ci pracę!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.