Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Scrollujesz facebookowego newsfeeda. Nagle napotykasz na reklamę zimowych butów skórzanych, które kilka dni temu sprawdzałeś na stronie www. Hmm… Myślisz sobie, jak to możliwe? Dzieje się tak dzięki Pikselowi Facebooka. To niezwykle ważne i bardzo skuteczne narzędzie dla osób, które chcą reklamować swoją firmę na Facebooku. Wiesz, w jaki sposób przeprowadzić takie działania w swojej firmie? Mam dla Ciebie szczegółową instrukcję, w której krok po kroku przeprowadzę Cię przez cały proces instalacji Piksela.

Co to jest Piksel Facebooka i jak go stworzyć?

Piksel Facebooka to niewielki fragment kodu, który pozwala śledzić ruch
na stronie www oraz budować listę odbiorców ukierunkowaną na przyszłe reklamy tzw. kampanie remarketingowe. Teraz pokażę Ci, jak prawidłowo utworzyć Piksel Facebooka. Zaczynajmy!

Najpierw przejdź do swojego Menedżera reklam (przeczytaj artykuł
o zakładaniu konta tutaj) w Menedżerze firmy. Jeśli nie posiadasz Business Managera wystarczy, że klikniesz w ten link: https://www.facebook.com/ads/manager/account/. Z rozwijanego menu, widocznego w lewym górnym rogu wybierasz zakładkę Menedżer zdarzeń:

Następnie kliknij przycisk Dodaj nowe źródło danych i wybierz Piksel Facebooka. Wyświetli się okno, w którym należy wpisać nazwę piksela oraz nazwę Twojej witryny (jest to opcjonalne). Gotowe!

Jak zainstalować Piksel Facebooka?

Teraz czas na wgranie sposobu instalacji kodu piksela. Możesz to zrobić
na kilka metod, ale obojętnie, na którą się zdecydujesz, po kliknięciu dostaniesz dokładną instrukcję:

  1. Dodać kod przy użyciu integracji partnera
  2. Dodać ręcznie kod piksela do witryny
  3. Wysłać e-mail z instrukcjami do twórcy

Jeśli posiadasz umiejętności techniczne, możesz zainstalować go samodzielnie, wybierając opcję dodania kodu ręcznie. Wystarczy, że skopiujesz wyświetlany kod i wkleisz go w dolnej części nagłówka, nad znacznikiem </head>. Dzięki temu kod będzie działał na każdej podstronie Twojej witryny.

W przypadku, jeśli wolisz oddać to zadanie innej osobie (np. tej która stworzyła stronę) należy wybrać opcję wysyłki instrukcji. Wprowadź adres e-mail tej osoby, a ona zajmie się resztą.

Jako agencja, w większości przypadków wdrażamy kod piksela dla naszych klientów poprzez narzędzie Google Tag Manager. W GTM tworzymy nowy tag, gdzie należy wybrać instalację kodu niestandardowego, wklejamy otrzymany kod piksela Facebooka i na koniec, jako regułę - wyświetlanie
na wszystkich podstronach i klikamy Zapisz. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Prześlij, a następnie Opublikuj. Voila!


Ostatnim krokiem instalacji kodu piksela jest sprawdzenie, czy został on poprawnie wdrożony na naszej stronie internetowej. Można to zrobić na dwa sposoby:

  1. Facebook Pixel Helper – oficjalne rozszerzenie Facebooka instalowane
    w przeglądarce Google Chrome. Znajdziesz je w Chrome Web Store. Kiedy dodasz rozszerzenie pojawi się informacja, która informuje o poprawnej implementacji kodu piksela:

2. Testowanie zdarzeń – znajdziesz je w Menedżerze zdarzeń, gdzie klikasz utworzony piksel, potem Testowanie zdarzeń i w tym miejscu należy wpisać adres witryny, gdzie piksel został zainstalowany. W nowej karcie otworzy się strona www, czekasz na jej załadowanie i wtedy wracasz do poprzedniej karty. Jeśli piksel został poprawnie zainstalowany będzie widoczne zdarzenie PageView.


Konfiguracja zdarzeń Facebooka

Po zainstalowaniu kodu podstawowego piksela, możesz skorzystać z narzędzia konfiguracji zdarzeń do monitorowania działań, które są najistotniejsze dla Twojej firmy. Aby to zrobić, należy ponownie przejść do Menedżera zdarzeń
i w prawy górnym rogu kliknąć przycisk Skonfiguruj, a następnie Skonfiguruj nowe zdarzenia.

Kiedy znajdziesz się w konfiguratorze zdarzenia, należy kliknąć ręczne dodanie kodu zdarzenia, po czym z listy wybrać zdarzenie najlepiej pasujące
do konwersji, którą chcesz monitorować.

Jako agencja korzystamy właśnie z ręcznej konfiguracji zdarzeń poprzez Google Tag Managera, o którym wspomnieliśmy chwilę wcześniej. W tym narzędziu tworzymy tagi, gdzie wklejamy kod zdarzenia i dobieramy do nich regułę, czyli adres witryny, kiedy dane zdarzenia ma zacząć działać.

Jest możliwe skonfigurowanie zdarzenia poprzez narzędzie konfiguracji zdarzeń, zalecane przez Facebooka. Po kliknięciu tej opcji wpisuje się dokładny adres witryny, który ma być konwersją. Następnie wyświetli się okno Facebook Event Setup Tool, gdzie można wybrać rodzaj zdarzenia:

  1. Monitoruj nowy przycisk,
  2. Monitoruj adres URL.

Więcej o konfiguracji zdarzeń dowiesz się już niedługo.

Ahoj pikselu!

Wykorzystaj możliwości, które daje Piksel Facebooka. Jest niezbędny, jeśli chcesz mieć możliwość dokładnego monitorowania kampanii reklamowych lub ponownego przyciągnięcia osoby, która wcześniej odwiedziła Twoją witrynę (remarketing). Mam nadzieję, że artykuł ułatwi Ci korzystanie z Piksela Facebooka. Nie trać czasu i potencjalnych klientów – zainstaluj go w mgnieniu oka!
You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.