Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów zwiększających sprzedaż w sklepach internetowych jest zainwestowanie w jakość zdjęć. Wysokiej klasy materiały (zdjęcia, grafiki) podwyższają zaufanie wobec Twojej firmy w oczach potencjalnych klientów.

Sytuacja ta odnosi się również do materiałów prezentowanych na firmowych fanpage'ach na Facebooku, Instagramie czy Linkedinie.

Spójrz na profil swojej firmy jak na witrynę sklepową, pokaż co masz do zaoferowania w przejrzystej, dopasowanej do charakteru firmy formie, bez wrzucania dosłownie wszystkich materiałów, którymi dysponujesz.

Podstawą jest key visual, czyli główny element graficzny marki, który powtarzany jest w materiałach reklamowych. Posiada go każda marka, która chce zapaść w pamięć.

Dlatego dziś podpowiem Ci, jak tworzyć wysokiej jakości grafiki na potrzeby social media, bez znajomości Photoshopa 😉

Grafiki z efektem “WOW” - zrób to sam!

Poniżej zaprezentuję listę narzędzi, dzięki którym Twoje grafiki będą na naprawdę wysokim poziomie.

Canva - jest to program, dzięki któremu każdy może stworzyć estetyczną grafikę do posta, grafikę w tło profilu czy grafikę profilową. Możemy w programie umieścić własne zdjęcia, lub skorzystać z darmowych baz zdjęć stockowych (z licencją CC0), takich jak unsplash.com, pixabay.com czy pxhere.com.

Nie martw się, jeśli brak Ci weny twórczej i zwyczajnie nie wiesz, jak powinna wyglądać Twoje grafika. Canva to biblioteka gotowych treści, które możesz po prostu edytować, umieszczając swoje elementy. Gotowe grafiki możemy zapisać w formacie .jpg, .png, .pdf lub udostępnić na Facebooku lub Twitterze.

Pixlr - bardzo ciekawy edytor graficzny, przypominający Photoshopa. Co możemy w nim znaleźć? Praca na warstwach, edycja plików graficznych, teksty i filtry. Jeśli jest to zbyt skomplikowane narzędzie, wypróbuj Pixlr Express, pozwalająca w super łatwy sposób edytować zdjęcie/grafiki, dodawać efekty, teksty i filtry.Piktochart, Infogr.am - świetne narzędzia do tworzenia infografik i grafik ze statystykami.Befunky - aplikacja umożliwiająca obróbkę zdjęć i modyfikację ich filtrami graficznymi. Zlikwiduj czerwone oczy, ustaw światło, stwórz kolaż, zmień wielkość czy kolor zdjęcia.


Wyżej wymienione aplikacje w zupełności wystarczą Ci, aby tworzyć świetne grafiki.

Video zawsze na czasie  

Z doświadczenia wiem, że bardzo dobrym sposobem na promocję treści w social media są filmy. Dlatego mam dla Ciebie bonus w postaci listy darmowych narzędzi do edycji filmów i tworzenia animacji 🎬

Biteable.com - pozwala stworzyć video przy pomocy bazy gotowych animacji i zdjęć. Możesz samodzielnie wybrać kolory, wprowadzić tekst, wybrać ścieżkę dźwiękową czy skorzystać z bazy stockowych nagrań.

Ezgif.com - narzędzie online pozwalające zmniejszyć, obrócić, przyciąć, zamienić na gifa, dodać tekst, zwolnić czy przyspieszyć materiał video. W stopce tej strony znajduje się kilka przydatnych linków, między innymi do konwersji grafik na inne formaty.


Animaker - pozwala stworzyć animację w różnym stylu. Możesz użyć materiałów, którymi dysponujesz lub skorzystać z gotowej bazy w programie.


MySimpleShow - dzięki tej stronie stworzysz animacje w stylu flat icon. Narzędzie to zawiera kilkanaście scenariuszy i tysiące ilustracji, co ciekawe - program “podpowiada” jak stworzyć scenariusz, który zapadnie w pamięć. Do nagrania możesz wgrać swój własny głos.


Mam nadzieję, że teraz tworzenie grafik i materiałów video na potrzeby social media nie będzie już spędzało Ci snu z powiek 😊

Pamiętaj - “Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”.


You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.