Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Podstawowe informacje:

Branża: Usługi finansowe
Cel: Zdobycie nowych kontaktów
Czas: 1,5 miesiąca
Lokalizacja: Polska, Koszalin, województwo zachodniopomorskie

Wyniki:

Nowe kontakty: 152
Koszt za leada (pozyskanie kontaktu): 19,28 zł
Wydana kwota: 2930 zł

Pierwszy start

Klient zdecydował się bardziej zaangażować na kanałach społecznościowych. Ponieważ nigdy wcześniej nie prowadził działań reklamowych, zauważył potencjał właśnie w tej sferze i podjął z nami współpracę w zakresie prowadzenia pierwszej kampanii na Facebooku.

Szczegóły kampanii

Kampania dla klienta oferującego usługi finansowe miała przede wszystkim na celu pozyskanie jak największej ilości nowych kontaktów (Lead Ads). Przekierowywała odbiorców do strony, gdzie zainteresowani mogli przesyłać swoje formularze kontaktowe.

CASE-STUDY-3-02-02--1-

W kampanii zastosowaliśmy różne targetowania: okolice Koszalina i województwa zachodniopomorskiego w różnych przedziałach wiekowych, a w każdym z nich wykorzystaliśmy zainteresowania związane z branżą finansową. Jeśli natomiast chodzi o wizualny aspekt kreacji, zastosowaliśmy pojedyncze obrazy.

Dodatkowo postanowiliśmy wesprzeć kampanię promocją postów publikowanych na Fanpage’u z celem Zasięg i Aktywność, którą skierowaliśmy do różnych grup docelowych.

Cele:

  • Zbudowanie zaufania wśród przedsiębiorców i nawiązanie z nimi partnerskich relacji.
  • Pozyskanie jakościowych leadów w krótkim okresie czasu, przy niskim budżecie,
  • Poszerzenie zasięgów i dotarcie do potencjalnych odbiorców.

Wyzwania:

  • Działania reklamowe były prowadzone na świeżo założonym Fanpage.
  • Strona internetowa nie była w pełni funkcjonalna i atrakcyjna dla odbiorców potencjalnie zainteresowanych
  • Znikoma ilość wyróżników marki

Podsumowanie

Facebook to platforma niebywale wyczulona na tematy związane m.in. z finansami, nieruchomościami czy polityką. Często reklamy są po prostu odrzucane ze względu tekst, czy grafikę niezgodną z regulaminem serwisu. Procentuje to na niską konkurencyjność w grupie docelowej oraz koszt dotarcia do potencjalnych odbiorców. Szacunkowa cena za pozyskanie leada wynosi 30-35 zł/szt. - nam udało się ją zredukować poniżej 20 zł/szt.

Przedsiębiorcy to grupa, do której skierowana była reklama - są oni obecni i aktywni na Facebooku. Potencjał jest ogromny! Dzięki odpowiedniemu targetowaniu i atrakcyjnej kreacji reklamowej możemy do nich dotrzeć i zainteresować ich ofertą firmy.
A jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w temacie reklamy, odezwij się do nas - również dla Ciebie wykręcimy doskonałe wyniki!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.