Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Zadanie:

Branża budowlana w Polsce stoi na nogach ze styropianu oraz wełny mineralnej. Nasz klient zakomunikował jasno i dosadnie, że należy tę sytuację zmienić. Wełna celulozowa jest bardzo popularnym materiałem termoizolacyjnym, między innymi w Finlandii, Stanach Zjednoczonych oraz Francji. Czas na Polskę!

Realizacja:

Celuloza jest jedynym materiałem izolacyjnym, który ma ujemny ślad węglowy, co znaczy, że jest przyjazna dla środowiska. Powstaje w wyniku recyklingu, więc naturalnym wyborem charakteru komunikacji marki był bunt - idealistyczny, momentami złośliwy, ale także bardzo merytoryczny. Pokazaliśmy, jak bardzo zależy nam na środowisku i zdrowiu naszych klientów, a to wpłynęło na wyniki, które osiągnęliśmy.

Social media:

W komunikacji w mediach społecznościowych zdecydowaliśmy oprzeć się na trzech filarach:

  • obalamy mity i wskazujemy zalety naszego produktu
  • nie boimy się mówić o trudnych tematach
  • stawiamy na edukację

Przedstawiamy efekt naszych działań:

Jedną z podstawowych cech wełny celulozowej jest jej neutralność dla zdrowia. Dyskusja na temat wpływu materiałów izolacyjnych na stan zdrowia człowieka rozpala grupę docelową - bardzo dobrze! Poza tym, że przedstawiamy potencjalnym klientom fakty o produkcie, dostajemy od nich także solidną dawkę komentarzy i udostępnień!  

Czy należy poruszać tematy, które są kontrowersyjne? Długo dyskutowaliśmy na ten temat, jednak doszliśmy do wniosku, że warto pokazać grupie docelowej, do czego doprowadza korzystanie z produktu, który jest naszą główną konkurencją - wełny mineralnej.

Wynik klikalności posta na poziomie aż 30% pokazał nam, że jest to równie ważny temat dla osób obserwujących profil marki.

Kolejny post dotyczący efektów inwazji kuny w dach ocieplony wełną mineralną i...22% klikalności, bez potrzeby tworzenia wymyślnych grafik, sztucznie angażujących treści - odważnie opowiadamy o życiu, a użytkownicy odwdzięczają się nam wysokim zaangażowaniem.

Dlaczego tak ważne jest to, żeby dokładnie poznać produkt i jego cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji? Efektem tego działania jest przedstawienie użytkownikowi sytuację, w której może się znaleźć, a gdy już się znajdzie, to zdecyduje się na skorzystanie z naszej oferty.

Jak skutecznie odnieść się do zarzutów konkurencji i zmobilizować użytkowników do dzielenia się informacją - unaocznić, jak sprawa się ma, tylko i aż tyle = 23 udostępnienia.

Opinia klienta:

Obecność w social mediach to kolejna lekcja do odrobienia podczas prowadzenia firmy.

O Wypisz Wymaluj dowiedziałem się z polecenia, miałem styczność z agencjami, które miały swój oddział w Koszalinie, jednak brakowało flow w komunikacji. Byłem przekonany, że jeśli w okolicy jest firma, która potrafi skutecznie prowadzić działania w mediach społecznościowych, to warto nawiązać z nią relację.

Facebook jest sprzężony z naszą stroną, w pewnym momencie stał się wizytówką firmy.

Obawialiśmy się czy inwestycja w social media przyniesie zwrot, potrzebowaliśmy od 4 do 6 miesięcy, żeby odczuć korzyści z prowadzonych działań.

W tym momencie Facebook staje się naszym podstawowym narzędziem komunikacji, na którego będziemy stawiać coraz bardziej, integrując go ze stroną www, dzięki czemu stworzymy system odpowiedzi na najbardziej nurtujące naszych klientów pytania.

Dzięki pracom prowadzonym w mediach społecznościowych musimy naprawdę niewiele tłumaczyć podczas rozmów z klientami, mamy przesłanki do tego, by twierdzić, że weryfikują nasz produkt i firmę za pośrednictwem Facebooka.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.