Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

W sytuacji, gdy zmienia się życie wszystkich ludzi na świecie, zmieniają się również ich przyzwyczajenia i sposoby dokonywania zakupów. Trwająca pandemia niekorzystnie wpłynęła na handel tradycyjny, jednak zupełnie inaczej wygląda sytuacja rynku e-commerce. W pierwszym kwartale 2020r. na świecie nastąpił 20% wzrost sprzedaży przez internet, a o ponad 40% wzrosła ilość osób, która z zakupów przez Internet skorzystały po raz pierwszy!

Według raportu agencji badawczej Mobile Institute „e-Commerce w czasie kryzysu 2020”, który powstał na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej, w czasie kwarantanny 38% badanych zrobiło zakupy w sieci, 55% klientów kupowało środki czystości, a 48% żywność. Kupowano również odzież i obuwie oraz produkty z kategorii zdrowie, a także artykuły dla zwierząt. Według danych Polskiego Systemu Płatności, który jest operatorem BLIK, w marcu aż o 270% wzrosła sprzedaż w sklepach ze sprzętem elektronicznym.

Reaguj! I to szybko!

Jak podkreśla Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, przedsiębiorcy muszą szybko dostosować się do zmian jakie zachodzą w naszej gospodarce. Społeczeństwo, chcąc zastosować się do obostrzeń i ograniczyć wyjścia z domu, coraz chętniej decyduje się na robienie zakupów przez internet. Obecna epidemia znacząco wpłynie na rozwój e-commerce w Polsce i zmiany zachowań konsumentów.

Respondenci, podkreślają, że wolą dokonywać zakupów przez internet, bo w obecnej sytuacji uważają to za bezpieczniejsze rozwiązanie. Doceniają również wygodny sposób realizowania zakupów - nie muszą stać w kolejkach, mogą zastanawiać się nad danym produktem tak długo, jak tylko chcą, w łatwy sposób kontrolują swoje wydatki, a zakupy zostają dostarczone wprost pod drzwi.

E-commerce to nowa potęga!

Według danych z platformy Shoper wynika, że przedsiębiorcy zaczęli doceniać potencjał drzemiący w sprzedaży internetowej. W marcu 2020 roku liczba osób zainteresowanych otwarciem sklepu www wzrosła aż o połowę, w porównaniu do marca 2019 roku! Natomiast sklepy internetowe, które w sieci były obecne jeszcze przed wybuchem epidemii, na początku marca zauważyły 23% wzrost ilości zamówień!

Specjaliści są jednogłośni - obecna sytuacja mocno wpłynie na rozwój rynku e-commerce w Polsce oraz zmieni zachowania konsumentów. Nawet Ministerstwo Rozwoju zachęca przedsiębiorców do przenoszenia swojej działalności do internetu. Przy nawiązaniu współpracy z Allegro.pl oraz Olx.pl stworzono projekt, “Zarabiaj na e-handlu”,  który krok po kroku pomaga przedsiębiorcom, przenieść swoją sprzedaż do sieci.

Nowa rzeczywistość nadchodzi wielkimi krokami

Zmiany, jakie teraz zachodzą, będą trwałe i wykreują nam nową rzeczywistość. Ci, którzy teraz zakochali się w zakupach online, możliwe, że po zakończeniu epidemii nadal będą z nich korzystać, a zakupy tradycyjne ograniczą do minimum. Obecna sytuacja udowodniła, jak ważna jest dywersyfikacja kanałów sprzedaży. W momencie, gdy sklepy stacjonarne muszą zostać zamknięte, obecność w internecie jest szansą na przetrwanie tego, co najgorsze. Koszty związane z założeniem sklepu internetowego są niskie w porównaniu do tego, jakie korzyści może on przynieść. Z decyzją o założeniu sklepu internetowego nie ma sensu zwlekać - nowa rzeczywistość wymaga od przedsiębiorców wprowadzania dynamicznych zmian.        

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.