Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Społeczeństwo zostało zmuszone do spędzania większości czasu w domu, co mocno wpłynęło na zmianę zachowań i potrzeb ludzi. Transformacja ta ma jednak pozytywne skutki dla wielu branż. Jeszcze bardziej na znaczeniu zyskały social media - według raportu przeprowadzonego przez MediaCom liczba aktywnych użytkowników Facebooka wzrosła o milion, a Instagrama o 600 tysięcy w porównaniu do danych ze stycznia tego roku. Wydłużył się również czas, który ludzie spędzają na messengerze. W sytuacji, gdzie nawet nauczanie odbywa się zdalnie, liczby te nie powinny nikogo zaskoczyć.

Zmienił się również sposób rozrywki i relaksu, jaki ludzie mogą uprawiać. Siłownie, kina, teatry, restauracje - to wszystko zostało na pewien czas zamknięte. Społeczeństwo znalazło zamienniki swoich ulubionych czynności w sieci, dlatego warto, żebyś polubił się z technologią!

Zobacz jak robią to inni!

Wiele firm zaczęło szybko reagować na zmiany rynku i oto zestawienie kilku prostych i efektywnych sposobów na promowanie swojej firmy, zastosowanych przez polskie firmy.

  1. Kreatywne rozwiązanie wzrostu sprzedaży zastosowała marka Quiosque, która skorzystała z możliwości przeprowadzania transmisji na żywo na Facebooku i przeprowadziła sprzedaż swoich produktów. Działanie to miało na celu nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale również podtrzymania relacji z klientami, którzy do tej pory głównie kupowali produkty offline.
  2. Bardzo ciekawe rozwiązanie zastosowali również organizatorzy targów zoologicznych PSOTY. Pomimo wprowadzonych obostrzeń zorganizowali targi, ale… przez internet! Utworzyli wydarzenie na Facebooku, na którym zaprezentowały się marki zaangażowane w akcję. Dodatkowo, prowadziły transmisje live, opowiadając o swoich produktach i zachęcając do zakupu. Klienci mogli kupować produkty u wszystkich wystawców i otrzymywali je w jednej, zbiorowej paczce. Było to możliwe, dzięki temu, że firmy przesłały wszystkie zamówione od nich produkty do organizatorów targów, Ci kompletowali zamówienia dla poszczególnych osób i wysyłali je do nich. To kolejny dowód na to, że chcieć to móc i nawet targi jesteśmy w stanie zorganizować online.
  1. Pionierem we wprowadzaniu technologii na rynek przesyłek jest zdecydowanie Inpost. Przez pandemię, zamiast podpisywać się na terminalu u kuriera w celu potwierdzenia odbioru paczki, wystarczy tylko podać kod sms, który otrzymamy na numer telefonu. Jeśli zdecydujemy się na odbiór paczki z paczkomatu, możemy zrobić to zupełnie bezdotykowo za pomocą aplikacji! Dodatkowo, szybko zareagował na niszę panująca na rynku i na bazie Paczkomatów, opracowali Lodówkomat, dzięki, któremu można zamawiać świeżą żywność.
  2. Szeroko pojęte transmisje live stały się jednym z głównych narzędzi stosowanych przez przedsiębiorców w celu przetrwania na rynku. Artyści w tej formie grają koncerty, trenerzy prowadzą treningi, nauczyciele prowadzą zajęcia, a nawet prawnicy i psychologowie udzielają konsultacji! Rynek prowadzenia transmisji live, rozwija się tak szybko, że firmy dotychczas zajmujące się nagrywaniem spotów reklamowych, do swojej oferty dołączają możliwość przeprowadzenia profesjonalnych transmisji na żywo.

Just do it now!

Obecna sytuacja pokazała nam jak istotna jest technologia, kreatywność i szybkie reagowanie na zmiany. Większość przedsiębiorców, uważa, że aby móc korzystać z technologii trzeba mieć worek wypełniony złotem aż po brzegi. Nic bardziej mylnego! Wystarczy odrobina kreatywności, dobry pomysł, konto na Facebooku, Instagramie czy YouTube, telefon z możliwością nagrywania i gotowe! Nie bój się aktywnie prowadzić swoich social mediów i korzystaj z szerokiego wachlarzu możliwości, jaki Ci oferują - w obecnych czasach takie podejście jest jeszcze bardziej przydatne.
You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.