Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Firmy, które na swoim Facebookowym profilu mają rzeszę fanów łączy jedna rzecz - przemyślana strategia komunikacji. Aby nie stracić odbiorców oraz ich zaangażowania, kluczowe jest zachowanie systematyczności. Z pomocą przyjdą Ci narzędzia do planowania!

Jak często publikować? Zależy to przede wszystkim od tematyki Twojego profilu oraz od tego, jak często jesteś w stanie publikować coś wartego uwagi. Kiedy masz dużo ciekawego contentu i potrzebę publikacji nawet kilku postów dziennie, staraj się wdrożyć model rano - popołudnie - wieczór, dzięki temu nie zmęczysz swoich fanów.

Co jeśli nie masz zgromadzonego ciekawego materiału lub nie masz przypływu nowych treści? Postaraj się w takim przypadku ograniczyć publikację, aby nie odejść od wartości, które przyciągnęły odbiorcę.

Planowanie postów jest super łatwe, dzięki narzędziu, którym dysponujesz!

Oczywiście mowa o Creator Studio od Facebooka. Dzięki niemu zaplanujesz posty na Facebooku i Instagramie, możesz również zarządzać wideo czy monetyzować treści.

Creator Studio szukaj w zakładce fanpage’a “narzędzia do publikacji”, bezpośredni link do creatora to fb.com/creatorstudio

Po lewej stronie znajdują się zakładki potrzebne do zarządzania Twoją stroną - biblioteka treści, statystyki, skrzynka odbiorcza, narzędzia kreatywne, monetyzacja, ustawienia oraz zasoby.

Klikając w dział, rozwijają się dodatkowe opcje w danym segmencie - w przypadku biblioteki treści są to posty, relacje, filmy, które można crosspostować, listy odtwarzania, program, klipy oraz oś czasu postów. W bibliotece treści znajdziemy wersje robocze, opublikowane oraz zaplanowane posty z naszego fanpage’a.

Jak dodać lub zaplanować post przez Creator Studio?

Po kliknięciu w przycisk “Utwórz post”, ukazuje nam się znajomy widok, jak przy próbie dodania postu przez główny panel Facebooka. Teraz wystarczy wybrać rodzaj postu, treść i opublikować teraz lub rozwinąć biały przycisk “Udostępnij teraz” i wybrać “Zaplanuj”, po czym określić datę i godzinę publikacji.

Jak zaplanować posty na Instagramie?

Zamiast inwestować w zewnętrzne narzędzia do planowania publikacji na Instagramie, skorzystaj z Creator Studio. Niezbędne jest do tego połączenie fanpage’a z kontem na Ig.

Planowanie treści przez Creator na Instagram wygląda tak samo jak planowanie na Facebooku.

Creator Studio to także dostęp do wiadomości i komentarzy!

Z jego poziomu możesz moderować komentarze z Facebooka oraz Instagrama, czy odpowiadać na wiadomości na fanpage’u. Wystarczy wybrać pozycję “Skrzynka odbiorcza+” panelu po lewej stronie.


Prowadzenie fanpage’a z poziomu Creator Studio jest niezwykle efektywne i przede wszystkim łatwe. Jeśli jeszcze nie próbowałeś zabawy z tym narzędziem, nie czekaj ani chwili dłużej - zapewniam, że nie będziesz żałował! Spragniony marketingowych treści? Przeczytaj inne artykuły na naszym blogu!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.