Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Branża e-commerce bez przerwy się rozwija. W obecnych czasach jest to świetny pomysł na biznes, jednak konkurencja nie śpi. Nigdy. Jak więc przyciągnąć klienta i co najważniejsze - zachować go na dłużej?

1. Zadbaj o swoją witrynę
Zanim zaczniesz podejmować działania mające na celu zachęcenie klienta do zakupu, zadbaj o przyjazność witryny. Przyjrzyj się szybkości ładowania Twojej strony - sprawdzisz ją za pomocą strony Google Speed Insights. Dzisiejszy klient jest wymagający, jeśli będzie zmuszony długo czekać na wczytanie się produktów w Twoim sklepie internetowym, uda się na stronę konkurencji i tam dokona zakupu. A tego nie chcesz.

2. Responsywność
Liczne raporty pokazują rosnącą ilość zakupów z poziomu urządzeń mobilnych (zaczynają one nawet prześcigać te dokonywane z poziomu urządzeń desktopowych). Zadbaj więc o to, aby Twój sklep był zaprojektowany w sposób pozwalający na przeglądanie go na wszystkich urządzeniach.

3. Słowa kluczowe
Czyli niezbędny element do prowadzenia działań SEO. Słowa kluczowe to wyrazy lub ich całe zestawy, które umieszczamy na stronie w celu kierowania ruchu z wyszukiwarki internetowej.

4. Optymalizacja zdjęć i grafik
W zakres SEO wlicza się wiele czynników - jednym z elementów jest optymalizacja zdjęć. Graficzne wyniki wyszukiwania zyskują na popularności! Zadbaj o:

  • wysokiej jakości zdjęcia produktowe
  • kompresowanie zdjęć przed umieszczeniem ich w sklepie
  • nadanie zdjęciom odpowiednich nazw, które zawierają słowa kluczowe

5. Opisy produktowe
Podstawowy opis produktów od producenta często nie wystarcza, aby wyróżnić się w Google. Dobrą praktyką jest więc samodzielne stworzenie opisów z uwzględnieniem słów kluczowych, tak ważnych przy SEO.

6. Prowadź blog!
Google sprawdza, czy Twoja strona generuje dodatkowy ruch za sprawą bloga. Artykuły muszą być autorskie i zgodne z tematyką Twojego sklepu. Zadbaj o to, aby klient znalazł na Twoim blogu odpowiedzi na swoje pytania. Działanie to niesie za sobą więcej korzyści niż tylko pozycjonowanie - dzięki niemu wyedukujesz klienta, nawiążesz z nim więź oraz zbudujesz swoją pozycję eksperta w branży.

Zastosowanie się do wyżej wymienionych wskazówek z pewnością przyniesie zamierzone rezultaty. Postaraj się wdrożyć jak najwięcej z nich, aby sprzedaż w Twoim sklepie internetowym nieustannie rosła.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.