W gospodarce napotkaliśmy już rewolucję przemysłową, technologiczną, a dziś stawiamy na sztuczną inteligencję. Dotarła ona również do reklam i daje nowe możliwości pozyskania klienta. W internecie możesz znaleźć mnóstwo studium przypadków kampanii inteligentnej. Dla mnie ważne jest, żebyś zrozumiał, czym jest ten rodzaj reklamy i jakie korzyści może Ci przynieść.
Strategią Google jest stworzenie najskuteczniejszych form reklamowych. Suma informacji przetwarzanych przez amerykańskiego giganta pozwala mu na tworzenie nowych rozwiązań w Google Ads. Wymierną wartością dla każdego reklamodawcy jest umiejętność sprawnego korzystania z tego narzędzia.
Czym jest kampania inteligentna w sieci reklamowej?
Jej cechą charakterystyczną jest łączenie poszczególnych elementów, takich jak obrazy, nagłówki i logo firmy w unikatowe kreacje reklamowe.
Kampania inteligentna w sieci reklamowej jest kampanią uczącą się z biegiem czasu i wzrastającą liczbą zebranych danych - algorytm precyzyjniej określa użytkowników skłonnych do wykonania założonej czynności.
Czym jest inteligentna kampania produktowa?
Jest rozwiązaniem dedykowanym e-sklepom. Kreacja reklamowa posiada określoną strukturę, łączy w sobie zdjęcie produktu, jego nazwę, cenę oraz link odsyłający do sklepu internetowego. Wyświetla się w formie listy produktów, dzięki temu klient dokonuje wyboru produktu, na którym mu zależy - w efekcie jest bardziej skłonny do dokonania zakupu.
Te kampanie tak szybko rosną…
Charakterystyczne dla kampanii “smart” jest to, że nie mamy nad nią pełnej władzy - pozornie może wydawać się to piekiełkiem dla osób z nawykiem kontrolowania najdrobniejszego szczegółu. W tej trudnej chwili łączę się z Wami, jednak uważam, że nie warto tego robić.
Uff, ochłonęliście? To jedziemy dalej…
W nieprzewidywalnym świecie potrzeb i zachowań konsumenckich, mam pewność co do jednego - tak jak swojemu dziecku, również systemowi w kampanii reklamowej, należy pokazywać odpowiednie ścieżki rozwoju.
Bywa tak, że kampania wyświetla się na stronach, które chcemy wykluczyć, bo z doświadczenia wiemy, że nie ma to najmniejszego sensu - róbmy to!
Dajmy wolność, zaufajmy, ale kontrolujmy.
Pssst… W dalszej części artykułu dowiesz się między innymi, czym jest konwersja.
Co musi się stać, żeby kampania Google zaczęła działać?
Konwersja, to nic innego jak zarejestrowane wykonanie założonego celu przez użytkownika. Niezależnie od tego, jaki rodzaj kampanii inteligentnej wykorzystujesz, musisz brać pod uwagę fakt, że wymaga ona zebrania określonej liczby konwersji i aktywnych użytkowników.
Przy kampanii inteligentnej w sieci reklamowej, musisz uzyskać co najmniej 50 konwersji ze standardowych kampanii w sieci reklamowej lub co najmniej 100 konwersji z kampanii w sieci wyszukiwania w ciągu ostatnich 30 dni.
Kampania produktowa “smart” wymaga posiadania listy remarketingowej z minimum setką aktywnych użytkowników. Skonfiguruj również śledzenie konwersji na stronie, dzięki temu będziesz na bieżąco monitorować, w których przypadkach reklamy prowadzą sprzedaż na stronie internetowej.
Kilka słów podsumowania
Testy są solą marketingu, Google Ads jest do tego wybitnie dedykowanym narzędziem, daje możliwość stworzenia szeregu kombinacji reklamowych, dzięki którym wybiera optymalną, pod kątem skuteczności, opcję.
Według Google - reklamodawcy, którzy korzystają z kampanii inteligentnych w sieci reklamowej, odnotowują średnio o 20% więcej konwersji przy tym samym koszcie działania niż w innych kampaniach w sieci reklamowej.
Inteligentna kampania może rozwiązać wiele problemów - poprawić procent konwersji reklamy, zwiększyć zysk ze sprzedaży i uratować pandy. Ok, tego ostatniego nie zrobi - mimo wszystko warto spróbować ją zastosować.
Głodny wartościowych treści? Odwiedź pozostałe artykuły na blogu, na przykład ten, w którym opowiadamy o aplikacjach, które oszczędzają nam 24 godziny tygodniowo. Twoje szare komórki podziękują Ci za pyszny - marketingowy pudding. Odwiedź też fanpage Agencji Wypisz-Wymaluj.