Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Stories, czyli materiały foto i wideo, które są widoczne na profilu w mediach społecznościowych tylko przez 24 godziny z pewnością znasz doskonale. Wiodą prym na Instagramie, jednak Facebook nie pozostaje w tyle! Coraz więcej osób korzysta z tej formy komunikacji, gdyż wielokanałowość przekazu jest w obecnych czasach nieoceniona!

Zawsze myślałeś, że aby móc dodawać linki do swoich relacji na Facebooku, Twój fanpage musi liczyć 10 000 obserwujących? Otóż nie! Jest prosty sposób, aby dodać przycisk przekierowujący na stronę www. A jaki? Przeczytaj instrukcję!

Krok 1 - Creator Studio
Na początku otwórz Creator Studio. Niestety nie ma możliwości dodania przycisku bezpośrednio z telefonu. Zdjęcie, które chcesz wykorzystać w relacji będziesz musiał wgrać z komputera.

Po lewej stronie wybierz z listy Biblioteka treści, a następnie Relacje. Po prawej stronie zobaczysz niebieski przycisk Dodaj relację - kliknij go. Otworzy Ci się okno, takie jak poniżej.

11

Krok 2 - Utwórz relację i uzupełnij dane
Następnie wybierz opcję Utwórz relację ze zdjęciem (tylko w tym wariancie możliwe jest linkowanie). Po wyborze zdjęcia, czas uzupełnić resztę danych!

1

Po lewej stronie masz opcję dodania tekstu na obrazie (nie musisz z niej korzystać) oraz dodania przycisku. Wybierając ten wariant masz do zrobienia dwie rzeczy:

  • wkleić link do strony docelowej
    2
  • wybrać napis na przycisku (przy czym opcje Zadzwoń teraz oraz Jak dojechać uniemożliwiają dodanie własnego linku)
    Zrzut-ekranu-2021-02-16-o-15.02.00

Krok 3 - Udostępnij relację
I to wszystko! Przygotowana przez Ciebie relacja będzie widoczna dla internautów przez 24 godziny!

Jeśli nie znałeś wcześniej tego sposobu, mam nadzieję, że zaczniesz go wdrażać, by urozmaicić kanały dotarcia do odbiorców w mediach społecznościowych! Po więcej marketingowych smaczków zapraszam na naszego fanpage’a!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.