Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Relacje ozdobione naklejkami, gifami i filtrami, które znikają po 24 godzinach, podbiły serca użytkowników Instagrama - na czym polega fenomen stories?

Coraz częściej użytkownicy zatrzymują się najpierw na relacjach, przechodząc do aktualności później (lub w ogóle tego nie robiąc!), pokazuje to, jak ważne jest wykorzystywanie tego narzędzia przez Twoją markę.

Ekskluzywne treści

Materiały widoczne przez 24 godziny stały się pewnego rodzaju “ucieczką” od wyidealizowanych zdjęć, które widzimy w mediach społecznościowych. Często pokazują, co dzieje się w tej chwili lub “za kulisami”. Sprawia to, że treści te są w pewien sposób wyjątkowe.

Wiele marek ma problem z publikowaniem “spontanicznych” treści, ponieważ często proces akceptacji contentu bywa dość długi. Zdarza się więc tak, że relacje dodawane są za późno lub nie są wystarczająco spontaniczne.

Dlaczego warto robić Stories?

  • Duża liczba użytkowników - w ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia tej funkcji liczba użytkowników osiągnęła 150 milionów (dziennie!). Obecnie liczba ta wynosi ponad 500 milionów.
  • Jest to świetny sposób na kontakt z Twoimi followersami, bardzo łatwo jest im zareagować na Twoje zdarzenie.
  • Stories to przyszłość. Nie bez powodu większość społecznych aplikacji ma swój odpowiednik (Messenger, WhatsApp, YouTube, LinkedIn i oczywiście Snapchat).

Jak wykorzystywać dodatki do urozmaicania swoich relacji na Instagramie?

Filtry - kiedy zrobisz zdjęcie lub wybierasz je z rolki aparatu, przesuń palcem w prawo i dobierz filtr według własnych preferencji.

Rysunek - wykorzystaj swoją kreatywność, rysuj! Wybierz ikonę zawijanej linii zakończonej kropką w prawym górnym rogu ekranu, następnie kolor i styl linii.

Tekst - do swoich relacji możesz dodać tekst, również z hashtagami - jeśli posiadasz konto publiczne, Twoje stories może być wyświetlane przez osoby szukające danego #! Przez tekst możesz również oznaczać inne konta na ig. Wystarczy wybrać ikonę Aa.

Linki - opcja dostępna tylko dla kont powyżej 10 000 fanów. Przy dodawaniu stories kliknij w ikonę łańcucha i wklej link.

Naklejki i gify - kolorowe dodatki, dzięki którym będziesz mógł lepiej wyrazić swój przekaz, lub go urozmaicić. Warto pamiętać, że naklejki to nie tylko obrazki, to także możliwość oznaczenia innego konta, dodanie lokalizacji, hashtagu, ankiety, suwaka i wiele innych! Wybierz ikonę uśmiechniętej naklejki.

Instagram Live - transmituj video na żywo! Przesuń w lewą stronę na dole ekranu z opcji “normalny” na opcję “na żywo”. Swoje streamy możesz zapisywać na urządzeniu. Oglądający live mogą w każdej chwili zadać Ci pytania, do których od razu masz dostęp.

Więcej przydatnych efektów do zabawy z video i zdjęciami. Te opcje również znajdziesz na dole ekranu ⤵️

Boomerang - zapętlone video, powtarzające się tu i z powrotem.

Układ - kolaż kilku zdjęć w kilku układach do wyboru.

Super-zoom - nagrywanie filmów ze stopniowo zwiększającym się przybliżeniem na twarz i dramatycznymi efektami dźwiękowymi.

Bez użycia rąk - wygodniejsze nagrywanie filmów. Nie musisz trzymać palca na przycisku migawki aparatu, do rozpoczęcia nagrywania wystarczy jedno kliknięcie.

Jak widzisz instagram Stories daje szerokie możliwości wyrażania siebie i przedstawienia swojej firmy w ciekawy, “niedopracowany” sposób! Często korzysttasz z potencjału relacji na Instagramie? Jeśli interesują Cię tematy graficzne, sprawdź pozostałe artykuły z tej kategorii!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.