Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Pobieranie faktury z Facebooka może wydawać się sprawą oczywistą wbrew pozorom. Pokażę Ci, jak uzupełnić dane firmowe (rozliczeniowe) na swoim koncie, które będą widoczne na fakturze oraz odnaleźć wystawione przez Facebooka faktury za działania reklamowe.

Uzupełnienie danych rozliczeniowych firmy na Facebooku

Abyś mógł pobrać faktury za reklamy na Facebooku, najpierw musisz uzupełnić swoje dane firmowe. Najlepiej wykonać tę czynność jeszcze przed opublikowaniem pierwszej z reklam. Posiadając Menedżer firmy (jeśli go jeszcze nie posiadasz, odsyłam do artykułu na jego temat), jesteś w stanie zrobić to w sekcji Ustawienia konta reklamowego.

Po przejściu na tę stronę wyskoczy Ci okno z polami do uzupełnienia lub wybrania. Oprócz standardowych danych firmowych znajduje się też kilka ważnych punktów. Przy wyborze celu reklamy masz możliwość zaznaczenia dwóch opcji – jeśli chcesz mieć możliwość zaksięgowania faktur jako kosztów uzyskania przychodu należy kliknąć “Tak, kupuję reklamy do celów biznesowych”. Ponadto w miejscu “Numer identyfikacji podatkowej” powinieneś wpisać NIP. To miejsce może może być nazwane również jako “Europejski identyfikator płatnika VAT”, gdzie przed numerem NIP należy wybrać prefiks „PL”.

Dodanie metody płatności do konta reklamowego na Facebooku

Gdy wszystkie dane są przez Ciebie uzupełnione, możesz przejść do kolejnego etapu, czyli Ustawień płatności, gdzie należy podpiąć swoją kartę kredytową/debetową, PayPal bądź kupon Facebooka, jeśli takowy szczęśliwie posiadasz. Ustawienia płatności znajdziesz po lewej stronie w Ustawieniach konta reklamowego.

Pobieranie faktur z Menedżera firmy na Facebooku

Kiedy dodasz metodę płatności za reklamy, możesz przejść do sekcji Rozliczenia, gdzie znajdziesz swoje faktury za reklamy.

Wyświetli Ci się lista wszystkich faktur z Facebooka w wybranym okresie (zazwyczaj to będą faktury z poprzedniego miesiąca, które interesują Ciebie i Twoją księgową). Faktury możesz pobrać, klikając na przycisk “Pobierz wszystkie faktury” lub kliknąć ikonkę pobierania - wyświetli się kiedy najedziesz na poszczególny Identyfikator transakcji. Pobrane faktury zapisują się w formacie PDF.

Wskazówka!

Pierwsze faktury będą generowane na kwoty bardzo niskie, co przy wydatkach rzędu kilkuset złotych miesięcznie może prowadzić do dużej ilości faktur. Jeśli chcesz tego uniknąć lub zrobić tak, żeby było ich jak najmniej, należy w Ustawieniach płatności w miejscu, gdzie widnieje napis Następny rachunek, a tuż obok niego przycisk Zarządzaj, zmienić próg rozliczeniowy na większą kwotę. Niestety to nie zadziała od razu – nowe konta reklamowe są wyjątkowo kontrolowane przez Facebooka, który najpierw wystawi kilka faktur na mniejsze kwoty i pobierze Twoje środki z metody płatności, aby stwierdzić czy jesteś wypłacalny. Już po ok. miesiącu próg rozliczeniowy będzie rósł, co finalnie przełoży się na mniejszą częstotliwość generowania faktur, co na pewno ucieszy Ciebie, a tym bardziej twoją księgową.

To wszystko! Wiesz już, jak pobrać faktury za reklamy na Facebooku, a mi pozostaje jedynie życzyć Ci jak najbardziej owocnych zwrotów z przeprowadzonych kampanii reklamowych.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.