Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Wizytówka Google, a tak naprawdę usługa Google Moja Firma, jest elementem, który pozwoli Ci zwiększyć rozpoznawalność marki na rynku lokalnym.

Być może zabrzmi to dla Ciebie dość zaskakująco - marketing szeptany przeszedł do sfery online. Teraz szepczemy stukając w klawiaturę i BARDZO dobrze!

Pozostawione w cyberprzestrzeni komentarze nie są tak ulotne jak słowa, które wypowiadamy. To nakłada na przedsiębiorców większą odpowiedzialność, jednak gdy biznes jest wypełniony jakością, wizytówka stanowi oręż w postaci grona zadowolonych klientów dzielących się pozytywnymi recenzjami.

Z punktu widzenia przedsiębiorcy powinno zainteresować Cię to, co kryje się w moderacji wizytówki. W dużym stopniu to Ty decydujesz o tym, jak firma będzie postrzegana w oczach potencjalnego klienta.

Wystarczy, że poświęcisz czas i zaangażowanie na stworzenie unikalnej wizytówki.

Jak zarządzać wizytówką Google swojej firmy?

Na początku musisz ją przejąć. Wpisz nazwę swojego przedsiębiorstwa w wyszukiwarce i potwierdź, że jesteś jej właścicielem. Następnie przejdź do panelu zarządzania.

Jeszcze jedno kliknięcie.

Gotowe! Jesteś właścicielem wizytówki. Teraz możesz zacząć ją optymalizować - do dzieła!

Cześć! Nazywamy się Wypisz Wymaluj.

No hej! Miło Cię poznać Wypisz Wymaluj. Powiedz mi proszę, czym się zajmujesz.

No właśnie... Istotne jest to, żeby po wpisaniu nazwy firmy określić to, w czym możesz pomóc klientowi. Bardzo dobrą praktyką jest uzupełnienie nazwy o profil działalności, z uwzględnieniem fraz, które użytkownicy zainteresowani produktami wpisują w wyszukiwarkę. Przykładowe nazwy wizytówek:

Słowa kluczowe, wykorzystane w nazwie wizytówki, możesz wyszukać przy użyciu dedykowanych do tego narzędzi. Dla przykładu pozostawiam Semstorm czy AnswerThePublic.

Interesuje Cię nazwa naszej wizytówki? Proszę bardzo.

Chyba nie masz wątpliwości czym się zajmujemy, prawda?

Jakie informacje zawrzeć w wizytówce firmy w Google?

W panelu Google Moja Firma możesz uzupełnić wiele istotnych dla klienta danych o firmie, na przykład:

  • godziny pracy,
  • adres firmy,
  • numer telefonu,
  • kategorię (rodzaj prowadzonej działalności),
  • adres strony internetowej.
W wizytówkach bez właściciela, informacje te są pobierane z platform zewnętrznych. Może powodować to niejasności, przekłamania, a w skrajnych przypadkach zmniejszenie wolumenu sprzedaży.

Okej, podstawowe dane adresowe mamy za sobą. Na język nasuwa się kolejne pytanie - co zrobić, by nasza wizytówka zaczęła się wyróżniać na tle konkurencji?

Opowiedz o swoich produktach i usługach

Wizytówka jest często pierwszym punktem styku klienta z Twoją marką. Wykorzystaj tę chwilę i zakomunikuj, jaki produkt lub usługę może otrzymać WŁAŚNIE od Ciebie. Nie pozwól, by użytkownik zastanawiał się nad tym, czym się zajmujesz. Upewnij go w tym, że warto oddać swoją potrzebę w Twoje dłonie.

Poniższa grafika przedstawia zakładkę “produkty”, w której możesz dodać oferowany produkt lub usługę.

Klikając w wybraną usługę otrzymasz szczegółowe informacje na jej temat. Nic nie pozostawiamy przypadkowi. Polecamy Ci, byś zrobił to samo.

Wizytówka Google to medium społecznościowe

To nie przejęzyczenie, o wizytówkę należy dbać i stale ją uaktualniać. Przyciągnij wzrok użytkownika atrakcyjnym zdjęciem. Umieść wpis o tym, co aktualnie dzieje się w firmie. Być może przyszła dostawa świeżych i dorodnych cytryn? A może chcesz się podzielić promocją na narożnik renomowanego producenta? Informuj o tym użytkowników! To właściwa droga, by uświadomić im, że posiadasz produkt, który spełni ich wymagania.

W taki sposób umieścisz i podejrzysz zdjęcia w wizytówce:

Wprowadzając wpis do wizytówki pamiętaj o tym, żeby umieścić w nim atrakcyjny dla użytkownika tekst. To bardzo ważne, uwzględnij jego perspektywę. Zastanów się, czego może potrzebować i mu to wręcz.

Szczerze życzymy Ci, aby Twój biznes rósł jak magiczna fasola. Warto mieć świadomość, że nie przebiłaby obłoku chmur, gdyby Jaś jej nie zasadził. Ty również zasiej ziarno rozpoznawalności przy użyciu Google Moja Firma.

Słowem podsumowania

Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z siły wizytówek, co oczywiście działa na ich niekorzyść. Skoro tu jesteś, to znaczy, że masz szansę wykorzystać lukę i wyświetlać się nad innymi, tak jak my! 😊

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.