Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Jak na pewno dobrze wiesz, konkurencja nie śpi i wciąż obmyśla sposoby, by być chociaż o krok przed Tobą. Aby móc z powodzeniem rywalizować o klienta, musisz być obecny w sieci. Taką szansę dają Ci nie tylko social media, ale także strona internetowa. Posiadanie strony www bez wątpienia jest w tej chwili koniecznością, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Koronawirus zmusił wielu przedsiębiorców, w tym może i Ciebie, aby przenieść swoje działania do digitalu. Istnieje wiele argumentów za tym, aby dopiero co startująca firma lub ta o pewnej pozycji, zdecydowała się na stworzenie strony internetowej.

Dlaczego to takie ważne? Oto 7 powodów, które powinny zmotywować Cię do posiadania własnej strony www:

Wizytówka firmy
Bez wątpienia kanały social media są bardzo istotne z perspektywy obecności firmy w internecie, natomiast mając stronę internetową, dajesz jasny przekaz swoim potencjalnym klientom, że istniejesz i masz dla nich coś do zaoferowania. Daje Tobie również szansę na wyróżnienie się stroną internetową, po zobaczeniu której użytkownik będzie mógł stwierdzić czy jesteś profesjonalnym, nowoczesnym i godnym zaufania przedsiębiorcą.

Prezentowanie oferty
Aby strona internetowa służyła wsparciu Twojego biznesu, musi pokazywać ofertę firmy. Można w niej dodać opisy produktów oraz usług, które oferujesz. To również świetne miejsce do informowania o nowościach oraz promocjach. Istnieje możliwość segregacji produktów / usług na poszczególne kategorie czy nawet podkategorie. Dzięki temu użytkownik w łatwy i intuicyjny sposób dotrze do tego, co go w danej chwili interesuje. W dzisiejszych czasach większość osób szuka w sieci informacji, które skłonią ich podjęcia świadomych decyzji zakupowych.

Dostępna dla wszystkich 24/7
Można rzec, że to Twój pracownik, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie bierze urlopu, nie spóźnia się, pracuje zawsze. Zbiera zapytania i zamówienia od klientów, udziela informacji oraz prezentuje ofertę.

Walka z konkurencją
Obecnie ciężko znaleźć firmę, która nie posiada swojej witryny. W każdej branży, kiedy klient ma dylemat, którą firmę wybrać, zdecyduje się na tą posiadającą stronę www. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa i wiarygodności. Jeśli Twoja konkurencja nie posiada strony, to zdecydowanie warto ją wyprzedzić i zawalczyć o klientów. Jeśli będziesz miał wszystko to, czego szukają, nie będą musieli rozglądać za kimś innym.

Nowi klienci
Posiadając stronę internetową masz możliwość, aby zwiększyć szanse na dotarcie do nowych klientów, którzy jeszcze nie mieli okazji Cię poznać. Nieograniczony zasięg daje sposobność, aby Twoją firmę znalazły nie tylko osoby z Twojego miasta, regionu ale również z całej Polski czy z drugiego końca świata!
7_powodo-w_dlaczego_warto_miec-_strone_internetowa_srodek5_Obszar_roboczy_1-1

Analiza ruchu
Strona internetowa dostarcza szeroki wachlarz danych o osobach, które ją odwiedzają. Dzięki podpięciu narzędzi analitycznych jak np. Google Analytics pozwala na śledzenie zachowań użytkowników. Dostaniesz twarde informacje o tym, ilu użytkowników odwiedza stronę www, na jakie podstrony zaglądają, ile czasu spędzają na stronie, jakie usługi ich interesują, z jakich urządzeń korzystają, skąd trafili na stronę, ilu z nich dokonuje konwersji (zakup, kontakt), a także jaka jest ich płeć, wiek, miejsce zamieszkania. Te wszystkie informacje mogą okazać się bardzo cenne, aby poznać Twojego klienta i dostosować swoją ofertę do jego potrzeb.

Kampanie reklamowe
Ostatni, jeden z najważniejszych punktów - kampanie reklamowe. Mając opublikowaną stronę www masz możliwość dotarcia do groma odbiorców. Analizując statystyki, które posiadasz dzięki narzędziom analitycznym, możesz z dużo większą skuteczności dotrzeć do osób, które zainteresują się Twoim produktem / usługą. Z pomocą mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy LinkedIn, a także platformą Google, jesteś w stanie skierować potencjalnych klientów na swoją witrynę, gdzie będa mogli dokonać zakupu lub konwersji (np. wejście w zakładkę kontakt, pobranie PDF), która będzie dla Ciebie istotna. Dzięki zbudowaniu kampanii reklamowej w oparciu o lejek sprzedażowy możesz skierować swoje komunikaty do osób, które miały już wcześniej styczność ze stroną www. Jest to tzw. remarketing. Jak to zrobić? To banalnie proste! Wystarczy w kodzie źródłowym strony zainstalować Piksel Facebooka lub tag remarketingowy Google, które dają możliwość zbierania informacji o użytkownikach, którzy odwiedzają Twoją witrynę, a także w które podstrony klikają. Jesteś w stanie dotrzeć do osób, które kliknęły w konkretną zakładkę, a nawet konkretny produkt i wyświetlić im kreację reklamową z tym, co widzieli wcześniej.

Podsumowanie

To wszystko co chciałem Ci dzisiaj przedstawić. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu przekonałem Cię do zastanowienia nad założeniem swojej strony internetowej. A jeśli już ją masz, sprawdź czy wdrożyłeś narzędzia, o których pisaliśmy tutaj.

Pamiętaj, bądź tam, gdzie są Twoi klienci!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.