Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Co jest kluczowym elementem, który pozwoli Ci dotrzeć do klientów na rynku lokalnym i nie tylko? Wizytówka Google!

Wizytówka Google, a właściwie usługa Google Profil Firmy, a to wszystko za sprawą Wyszukiwarki Google i Google Maps - czy wiesz, że z tych rozwiązań korzysta aż 95% internautów w Polsce?

To wielki potencjał i szansa dla Twojej firmy. Nie zapominaj, aby i w tym miejscu w internecie nie zabrakło Twojej działalności! Weź sprawy w swoje ręce i daj się odnaleźć swoim klientom lokalnie.

Jesteśmy dosłownie parę kliknięć od sprawdzenia danego biznesu w sieci, a jednym z pierwszych elementów, na który trafimy poza stroną WWW, oraz social mediami jest wizytówka Google. To właśnie tam znajdziemy wiele wartościowych informacji o biznesie, aktualne informacje oraz opinie czy zdjęcia nasze, oraz klientów. Na podstawie tego zestawu danych użytkownik szybko weryfikuje czy chce skorzystać z Twoich usług lub, czy jest zainteresowany produktami, które oferujesz. Zadbaj o to, by Twoja firma prezentowała się tam dumnie, a przede wszystkim profesjonalnie.

google_firma-02

Widzę już swoją firmę w Google, czy powinienem zrobić coś jeszcze?

Jeśli wcześniej nic nie robiłeś w kwestii wizytówki, to właśnie idealny moment na działanie. Póki jako właściciel nie zweryfikujesz profilu firmy, jest ona tworzona automatycznie przez Google oraz przez społeczność, przez co nie masz kontroli nad nią i tym, co się tam pojawia. Chyba nie chcesz, żeby ktoś wpisywał nieprawdziwe informacje o Twojej firmie bądź nawet oznaczył ją jako zamkniętą, co spowoduje ze całkowicie zniknie z Google?

Jak uporzadkować wizytowkę swojej firmy w Google?

Wyszukaj swoją firmę w Google, po prawej stronie ekranu powinien być widoczny jej profil. Kliknij „Jesteś właścicielem tej firmy?” A następnie zweryfikuj, że to Ty jesteś właścicielem tego biznesu. Google może poprosić cię o kod sms na numer firmy, bądź kod z pocztówki wysłanej na adres firmy, która powinna do Ciebie dotrzeć w ciągu 15 dni, Google zastrzega sobie też inne metody weryfikacji, ale w prawie wszystkich przypadkach spotkasz się z tymi opcjami. Tą drogą zdobędziesz dostęp do zarządzania profilem swojej firmy.

Jeśli nie możesz znaleźć swojej firmy w Google, wejdź na tę stronę i po przejściu prostego procesu konfiguracji, w którym podasz podstawowe informacje takie jak nazwa, adres, numer telefonu, godziny otwarcia firmy i zweryfikowaniu, że to Ty jesteś naprawdę jej właścicielem, utworzysz ją dla swojej firmy.

I tyle! Możesz już czuć się pewniej, teraz to Ty masz kontrolę nad profilem swojej firmy w Google. Ale to nie koniec, bo przecież chcemy wycisnąć z niej, tyle, ile tylko się da!

Cześć jesteśmy Wypisz Wymaluj - Budujemy wizerunek Twojej firmy w sieci.

1

Wizytówka Google jest często pierwszym punktem styku z marką. Ważne jest, aby po znalezieniu Twojej firmy w Google potencjalny klient wiedział, czym się zajmujesz, co możesz mu zaoferować i dlaczego warto wybrać właśnie ciebie i zachęcić go do kontaktu z Tobą - w końcu to jest wizytówka. A w tej Google może znaleźć się wiele np.

  • menu - dla restauracji;
  • link do rezerwacji Twoich usług (przykładowo Booksy);
  • atrybuty i standard Twoich pokoi - dla hoteli, pensjonatów;
  • produkty, które oferujesz;

...i wiele więcej.

2

Chyba od razu widać różnicę między tym jak wygląda wizytówka, która jest nieprzygotowana, a tym jak prezentuje się odpowiednio skonfigurowana wersja, a dzięki temu nie tylko sprawiamy, że wyróżniamy się na tle konkurencji, ale i będziemy wyżej od niej w Google.

Jeśli chodzi o wizytówki, to są one mocno powiązane z wyszukiwarką Google, z której, jak wiemy, korzysta lwia część internautów w Polsce, dzięki czemu jeśli ktoś będzie szukał danej usługi, np. Salonu kosmetycznego w Koszalinie, to Twój salon kosmetyczny, który posiada już dopieszczoną wizytówkę firmy, będzie lepiej promowany przez Google, niż te biznesy, które zaniedbały ten temat. To wielka przewaga w momencie kiedy znajdziesz się wysoko w Google, pozostaje tylko czekać aż, rozdzwonią się telefony, bądź wzrośnie liczba odwiedzin na Twojej stronie.

Tylko jak teraz zająć się tą wizytówką?

Tak jak z Fanpage na Facebooku czy kontem na Instagramie możesz próbować zająć się nią sam, lecz współpraca z agencją marketingową oszczędzi Ci czas, a dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy możesz być pewien, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.