Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Twoja firma to trochę takie Twoje dziecko! Wkładasz w nią całe swoje serce, czas i siły. Naturalne jest, że w nią wierzysz, a nawet oczekujesz jej sukcesu. Co jeszcze możesz zrobić, aby rozwinąć skrzydła w branży zwierzęcej i nie zginąć pośród rzeszy silnej konkurencji?

Otóż brakującym puzzlem w tej układance może okazać się Twoja działalność w mediach społecznościach. Dzięki odpowiedniej kreacji profilu firmowego na Facebooku możesz maksymalnie wykorzystać potencjał swojego przedsiębiorstwa! Jest to darmowy sposób na podkreślenie swojej obecności na rynku. Co ważniejsze, w oczach klienta stajesz się wówczas wiarygodną, profesjonalną firmą. Poprzez ciekawe, angażujące treści jesteś w stanie dotrzeć do odbiorców zainteresowanych branżą zoologiczną, co może bezpośrednio wpłynąć na popyt na Twoje produkty lub usługi. Daj się znaleźć i polubić swoim klientom w internecie. Zdobądź sympatię i zaufanie, następnie przedstaw swoją ofertę. Te kroki to nic innego jak strategia lejka sprzedażowego, który bardzo skutecznie może doprowadzić odbiorcę do tego, na czym najbardziej Ci zależy, czyli zakupie w Twojej firmie. Więcej o tym schemacie postępowania dowiesz się tu!

Okej! Zakładasz konto na Facebooku. Profil firmowy oficjalnie figuruje w czeluściach portalu społecznościowego. Co zrobić, aby nasze konto zostało dostrzeżone przez potencjalnych klientów?

Zastanów się, do kogo chcesz trafić ze swoimi treściami i zacznij tworzyć ciekawe, przyciągające oko komunikaty. Pamiętaj! Po drugiej stronie ekranu znajdują się wrażliwi miłośnicy zwierząt. Szaleją za swoimi pupilami i chcą dla nich jak najlepiej. Dzięki tej świadomości możesz tworzyć treści, które w mgnieniu oka zainteresują Twojego odbiorcę.

Przegotowałam dla Ciebie kilka niezawodnych, uniwersalnych propozycji, które pomogą Ci w prowadzeniu ciekawego konta firmowego na Facebooku.

Zdjęcia „od kuchni”

Jesteś groomerem? Pochwal się swoją pracą! Zestaw zdjęcie psiego klienta przed i po wprawieniu przez Ciebie „nożyczek w ruch”. Jest to doskonały sposób na pokazanie klientom, jaką jakość oferujesz i jak będzie wyglądał ich pupil jeżeli wybiorą właśnie Twoje usługi. Jesteś szczęśliwym właścicielem hotelu dla psów? Spróbuj uchwycić beztroskie chwile zabawy psów przebywających na terenie obiektu. A może właśnie wybraliście się na relaksujący spacer. Doskonale! Czas na szybką sesję i publikację zdjęć na Twoim fanpage’u. Pamiętaj, że podczas pobytu psa w hotelu, właściciel jest zaniepokojony jego losem. To dobra okazja na wykazanie się empatią i publikację treści, które potwierdzą, że zwierzak znajduje się w dobrych rękach. Prowadzisz internetowy sklep z ciepłymi sweterkami dla zwierząt? Pokaż, jak wygląda czasochłonny proces tworzenia ubrań. Dzięki temu uświadamiasz klientom faktyczną wartość Twojego produktu fizycznego. Niezależnie od obszaru branży zoologicznej, w której się poruszasz, plan jest podobny. Sprowadza się przy wyjściu poza schemat pokazywania jedynie perfekcyjnego efektu końcowego. Dzielenie się ze swoimi odbiorcami urywkami z życia firmy również „od kuchni” będzie trafioną formą komunikacji.

Skróć dystans i pokaż ludzkie, przyjazne oblicze firmy

Bardzo trudno jest polubić samą firmę. Dużo prościej jest sympatyzować z konkretnymi ludźmi, z którymi bez problemu odbiorca może się utożsamić, zainspirować lub zwyczajnie zaciekawić. Aby relacja między firmą a klientami nie była zbyt oficjalna, warto ujawnić sylwetki osób pracujących na Wasz wspólny, firmowy sukces. Dzięki temu skracasz dystans, a odbiorcy najzwyczajniej zaczynają Cię lubić. Jesteś zapracowaną groomerką, która kocha pracować ze zwierzętami? Opowiedz o tym. Otwórz się przed odbiorcami i przekaż im krótką historię, od której to wszystko się zaczęło. Twoi odbiorcy docenią twoją szczerość i obdarzą Cię drogocenną dawką zaufania i sympatii. Prowadzisz rodzinny sklep zoologiczny? Pochwal się tym! Opowiedz o tym, czym zajmują się poszczególni członkowie rodziny, jacy są, jakie zwierzęta posiadają i co wnoszą do waszej firmy. Dzięki temu ukazujesz swoim odbiorcom przyjazne, ludzkie oblicze firmy.

zoobranza-02--1--1

Wartościowe posty edukacyjne w subtelnym kontekście produktów lub usług, które aktualnie oferujesz

W dzisiejszych czasach jesteśmy dosłownie bombardowani reklamami. Schemat reklamowy oparty na przysłowiowym wyskakiwaniu z lodówki nie jest najlepszym wyborem. Stąd wynika nasza nieufność oraz niechęć do takich treści. Aby tego uniknąć, staraj się publikować wartościowe, merytoryczne posty. Dzięki takiemu zabiegowi jesteś w stanie edukować i podnosić świadomość klientów w obszarze, na którym Ci zależy. Treści reklamowe powinny być subtelne i podawane klientom „przy okazji” poruszanego tematu.

Chwalenie się specjalistycznymi szkoleniami

Każdy konsument chce znaleźć się w rękach najlepszych specjalistów i mieć dostęp do najlepszych produktów i usług. Nie inaczej sprawa wygląda w branży zoologicznej. Jesteś opiekunem zwierząt i właśnie wykonałeś/aś kurs behawiorystki zwierzęcej lub kurs pierwszej pomoc dla zwierząt? To doskonały temat na post! Jest to niepowtarzalna okazja do wyróżnienia się na tle konkurencji. Dzięki temu jesteś w stanie potwierdzić swój profesjonalizm. Jest to namacalny dowód na to, że pupil znajdzie się w bezpiecznych rękach, a jego właściciel będzie mógł odetchnąć z ulgą. Prowadzisz sklep z karmami i suplementami dla zwierząt i właśnie skończyłeś kurs dietetyki weterynaryjnej? Koniecznie podziel się tą wieścią ze swoimi odbiorcami. Zyskasz wówczas dużą wiarygodność i zaufanie z ich strony.

Prośba o pochwalenie się swoimi pupilami

Czasem warto zaktywizować grono swoich followersów. Dzięki temu post oraz profil twojej firmy dostrzeże dużo większa liczba użytkowników. Niezawodnym pomysłem w świecie miłośników zwierząt zawsze okazuje się prośba o pochwalenie się zdjęciami zwierząt Twoich odbiorców. Najlepiej robić to w kontekście tematu posta. Kochamy swoje zwierzęta i nie ma co się oszukiwać, że pragniemy chwalić się nimi całemu światu. Na okrągło! Dzięki takiemu zabiegowi następuje naturalne pogłębienie relacji między Twoją firmą a odbiorcami. A przy okazji jest to również świetna zabawa.

Jak widzisz, dzięki dosłownie kilku wskazówkom, jesteś w stanie znacznie uatrakcyjnić profil firmowy na Facebooku i poszerzyć grono swoich potencjalnych klientów. Pamiętaj! Nie bombarduj swoich fanów treściami reklamowymi. Spróbuj znaleźć balans pomiędzy postami sprzedażowymi a rozrywkowymi i merytorycznymi. Swoją strategię buduj w oparciu o lejek sprzedażowy. Zwróć uwagę na jakość publikowanych zdjęć. Warto, aby zamieszczać na nich również logo Twojej firmy. Dzięki temu istnieje większa szansa, że nazwa firmy utkwi w pamięci odbiorców, a w momencie potrzeby skorzystania z usług lub zakupienia produktów w obszarze Twojej branży, klient skieruje się prosto do Ciebie. Nie bój się eksperymentować i obserwuj poziom zaangażowania swoich followersów.
To wszystko to z pozoru małe niuanse, ale to właśnie one wpływają na całokształt sukcesu Twojej marki w przestrzeni online. Daj się polubić w internecie!

Masz wątpliwości lub konkretne pytania? Napisz do nas!
Pomożemy Ci ułożyć strategię skrojoną idealnie pod Twoją firmę!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.