Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Wreszcie! Mój własny biznes!

Otworzenie firmy to powód do dumy, akt odwagi i wiary w siebie. Aby biznes pozwalał Ci na osiągnięcie zadowalających wyników finansowych, musi spełnić kilka kryteriów. W artykule opisujemy, jak skutecznie pokazać innym, że w okolicy pojawił się sklep z wyjątkowymi pamiątkami, kawiarnia z esencjonalną kawą lub warsztat samochodowy z prawdziwą “złotą rączką” na pokładzie.

Bo przecież kto jak nie Ty wie, że drugiego takiego miejsca w okolicy po prostu nie ma.

Jak powinien wyglądać kontakt z klientem?

Bardzo ważne jest to, żeby pierwszy kontakt klienta z marką był pozytywny i wiarygodny, dlatego ubierz się schludnie i czekaj… Oczywiście takie zachowanie nie zda egzaminu.

Nie musisz czekać z założonymi rękami, nawet nie powinnaś - zbuduj ścieżkę klienta, która zakłada 5 etapów kontaktu z osobami zainteresowanymi Twoim produktami i/lub usługami.

  1. Stwórz personę, czyli profil klienta, który potencjalnie będzie zainteresowany skorzystaniem z Twoich produktów i usług.
  2. Pokaż w sieci swoją firmę oraz usługi i/lub produkty, które sprzedajesz.
  3. Zainteresuj klienta ciekawą kreacją reklamową odpowiadającą na jego potrzeby.
  4. Namów do wykonania określonej czynności, najczęściej będzie to dokonanie zakupu.
  5. Zadbaj o klienta, który skorzystał z Twojej oferty.

Jak widzisz bezpośrednie spotkanie z klientem jest ostatnim punktem naszego planu, dlatego zastanówmy się, z jakich narzędzi korzystać, żeby od początku komunikować właściwie i skutecznie.

Rodzaje kreacji reklamowych Google

Sieć Wyszukiwania - format reklamowy, który odpowiada bezpośrednio na problem lub potrzebę klienta. Schemat takiej reklamy wygląda następująco:

Klient wpisuje w wyszukiwarkę potrzebę “Smaczna kawa Koszalin” -> wyświetlamy reklamę, której celem jest namówienie klienta do odwiedzenia siedziby firmy.

Przykładowa reklama w sieci wyszukiwania:

Sieć Reklamowa - format reklamowy w postaci grafik widocznych na stronach internetowych, które są częścią Google AdSense. Możesz je napotkać przeglądając przeróżne witryny. Dzięki tej formie dotrzesz:

  • do osób, które znajdują się w określonym promieniu, np. Koszalin + 30 kilometrów,
  • do osób zainteresowanych daną tematyką,
  • do osób, które mają określone cechy demograficzne (wiek/płeć/status rodzicielski),
  • do osób, które są tuż po lub mają przed sobą ważne, życiowe wydarzenie.

Przykładowe reklamy w Sieci Reklamowej:

Google Moja Firma - narzędzie, które pozwala na bieżąco informować klientów o ofercie, promocjach, godzinach otwarcia firmy i wielu innych cennych informacjach. To prawdziwa szansa na sukces lokalnych przedsiębiorstw, które w znakomitej większości jej nie wykorzystują. To boli nas jako marketerów, tym bardziej, że taką wizytówkę można połączyć z kampanią w Google Ads - dzięki czemu skorzystasz z wysokiego miejsca w Mapach Google.

Jak bardzo zależy Ci na klientach?

Pewnie bardzo, skoro tu jesteś. Pozwól sobie na szybszy rozwój Twojej marki. Narzędzia Google pozwalają zwiększyć wolumen sprzedaży. Możesz zostać tu, gdzie jesteś lub podbić lokalny rynek.

Decyzja należy do Ciebie!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.