Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Na początek zagadka. Jak wielu marketerów korzysta z portalu LinkedIn w swoim miksie marketingowym B2B?

Odpowiedź znajdziesz na końcu artykułu. Przyjemnej lektury.

LinkedIn jest platformą społecznościową, miejscem kontaktu sprzedażowego, networkingu online, którego efekty przekładają się na zawarcie opłacalnych relacji biznesowych. O ile brak obecności na Facebooku i Instagramie wpływa przede wszystkim na straty wizerunkowe, to brak obecności na LinkedIn wiąże się z odebraniem możliwości rozwoju ścieżki biznesowej użytkownika i marki.

7 zasad prowadzenia skutecznej komunikacji na LinkedInie

1. Wypełnij wszystkie luki w profilu

Prawidłowe wypełnienie profilu jest wymogiem stawianym przez portal. Jeśli chcesz, by algorytm nie pomijał Twoich wpisów, zadbaj o to, by uzupełnić wszystkie pola, a w nagrodę otrzymasz nawet do 30% więcej odsłon publikacji. Uzupełnij treści w optymalne słowa kluczowe, dzięki czemu Twój profil będzie wyświetlał się również w wyszukiwarce Google. Zadbaj o atrakcyjne dla użytkowników treści, a ludzie z branży będą chcieli wiedzieć co u Ciebie słychać dobrego.

2. Posiadasz pracowników? Posiadasz armię

Tak często słyszy się o farmach trolli. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz wykorzystać ten schemat działania w swojej firmie? Oczywiście nie namawiam do szerzenia fake newsów, jednak udostępnianie treści przez pracowników Twojej firmy znacząco zwiększy zasięg publikacji, a przecież o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

To ważne! Zadbaj o to, żeby pracownicy oznaczyli się jako pracownicy Twojej firmy.

3. Promocja krzyżowa - stwórz sieć połączeń pomiędzy mediami

Zapewne masz profile na wielu mediach społecznościowych. Na każdym z nich umieść linki do pozostałych, przeciągaj klientów z Facebooka na LinkedIn, z LinkedIn na YouTube itd.
Możesz także wykorzystać do tego stopki w mailach firmowych, linki na stronie - bądź kreatywna(y). Niczym nie ryzykujesz, a brak takich działań byłoby utraceniem szansy rynkowej.

4. Regularność i zróżnicowanie, czyli siłownia LinkedIn

Bez regularności i zróżnicowanych ćwiczeń nie wyrobisz mięśni brzucha, zwanych potocznie “sześciopakiem”. Podobnie sprawa się ma na platformach społecznych, im więcej wartościowych (!) postów wrzucasz, tym większa jest Twoja siła przebicia, a w konsekwencji rozpoznawalność. Strony, które publikują co najmniej raz w tygodniu - widzą dwukrotny wzrost zaangażowania, co prowadzi do większego zasięgu organicznego.

5. Hashtag to kategoria - pokaż o czym piszesz

linkedin_srodek_Obszar_roboczy_1
Hashtag pozwala na dotarcie do nowej grupy odbiorców, publikacje wyświetlają się użytkownikom zainteresowanym daną tematyką. To bardzo istotne, ponieważ czterech na pieciu użytkowników na LinkedIn podejmuje tam decyzje biznesowe. Jak wiele hashtagów zastosować przy publikacji? Nadmiernie się nie rozpędzaj. Optymalnym działaniem jest zastosowanie od trzech do pięciu hashtagów na wpis.
Wracam do jakości słów, z których korzystasz - hashtag to słowo kluczowe, powinno odnosić się do potrzeb użytkownika. To nie miejsce na kreatywność - postaw na skuteczność w dotarciu do potencjalnego klienta.

Przykładowe hashtagi: #szukampracy #marketing #GoogleAds #FacebookAds

6. Zbadaj komunikację konkurencji

Podstawą udanej komunikacji w mediach społecznościowych jest unikatowość, przekazywanie wartości oraz analiza (danych oraz działań konkurencji). Im więcej wiesz, tym łatwiej będzie Ci przekonać użytkowników do swojej marki. Poza tym, z każdej ze stron konkurencji możesz wyciągnąć małą inspirację, która pozwoli Ci rozwinąć profil firmy.

7. Zadbaj o zróżnicowane formaty

Nie boisz się kontaktu z kamerą? Nagrywaj na żywo, twórz materiały wideo, angażujące grafiki, udostępniaj wartościowe artykuły z mediów branżowych - nie daj się zamknąć w jednej z tych form, eksperymentuj. Unikatowe obrazy, a zwłaszcza filmy wideo pozwalają wyróżnić Twój biznes na tle konkurencji, a także łamią barierę komunikacji firma - człowiek, na komunikację człowiek - człowiek. To wielka korzyść psychologiczna.

Kilka słów podsumowania

Decydując się na stworzenie profilu na LinkedIn otwierasz przed sobą i marką możliwość profesjonalnej autoprezentacji wśród osób zainteresowanych daną branżą. Żadna inna platforma nie daje tak sprecyzowanych informacji biznesowych - korzystanie z LinkedIn po prostu się opłaca.

Odpowiedź: Według danych z opublikowanego raportu o LinkedIn - z portalu korzysta aż 96% marketerów B2B. Mamy do czynienia z prawdziwym must have, właśnie dlatego warto dogłębnie poznać to narzędzie do komunikacji biznesowej lub oddać jego prowadzenie w ręce profesjonalistów.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.