Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

W pracy przy reklamach Google Ads zawsze dopytuję klientów, jaki jest ich główny cel kampanii. Najczęstszą odpowiedzią jaką słyszę, jest sprzedaż, a przynajmniej wizyty klientów w sklepie. Bardzo często zdarza się, że mali i średni przedsiębiorcy nie mają funduszy na stworzenie pełnego, skutecznego lejka sprzedażowego. Właśnie w takich momentach musimy, niczym czarnoksiężnicy, wyczarować coś z niczego, generując przy tym zadowalające wyniki. Właśnie tutaj przychodzi z pomocą kampania lokalna - dziś właśnie o niej.

Jak działa kampania lokalna Google Ads?

Jest to usługa szyta na miarę pod lokalne przedsiębiorstwa. Najważniejsze jest to, abyś określił na jakim obszarze i do kogo chcesz kierować swoje reklamy. Kampania lokalna umożliwia promowanie lokalizacji w:

 • Sieci wyszukiwania
  1
 • Sieci reklamowej
  3
 • Mapach Google
  4
 • YouTube
  2

Jest to narzędzie łączące w sobie wszystkie usługi Google. Jego uniwersalność wymaga jednak przygotowania szerokiego wachlarza materiałów reklamowych, takich jak:

 • teksty reklamowe
 • grafiki reklamowe
 • materiał wideo
 • Wizytówkę Google (Google Moja Firma)

Jeżeli każdy z tych elementów jest optymalnie zbudowany, atrakcyjny wizualnie i nakierowujący użytkownika do wykonania założonego działania, to jestem przekonany, że taka kampania zwiększy przychód Twojej firmy.

Jak przygotować atrakcyjne materiały do kampanii lokalnej Google Ads?

Grafiki

Przede wszystkim zdjęcia! To one mają w sobie największą moc. Nawet najbardziej atrakcyjny, angażujący tekst nie uratuje reklamy, jeśli grafika nie wzbudza zaufania. Takie zdjęcia możesz zrobić telefonem, śmiało!

Fotografie należy dodać do sieci reklamowej oraz do profilu Google Moja Firma. Takie działania wzmacniają pozytywne odczucia użytkownika, tworzą poczucie zaufania - w psychologii moment pierwszej interakcji nazywany został efektem halo. Jeżeli już w początkowej fazie zrobisz dobre wrażenie na użytkowniku, najprawdopodobniej przeniesie on je na każdy aspekt Twojego biznesu - polubi Twoją markę. Bardzo trudno będzie Ci utracić tą emocjonalną zdobycz.

Materiał wideo

Zaskoczę Cię. Tutaj też możesz wykorzystać zdjęcia! Korzystając z bezpłatnego narzędzia, takiego jak Canva, możesz stworzyć reklamę w formie prezentacji - czy taka reklama może być atrakcyjna? Kliknij tutaj i sam się przekonaj. A później koniecznie daj znać w komentarzu czy wywarła na Tobie pozytywne wrażenie!

Teksty reklamowe

Powinny bazować na słowach kluczowych, czyli w uproszczeniu produktach lub usługach, które oferujesz. Powinny także w zwięzły sposób przedstawiać wyróżniki i wartości Twojej firmy. Teksty reklamowe składają się z 3 elementów.

 1. Nagłówki (30 znaków)

W nagłówkach umieść słowa kluczowe, produkty lub usługi, które oferujesz. Moja rada jest banalnie prosta - nie kombinuj. Pamiętaj, że klient, któremu wyświetli się reklama ma już sprecyzowaną potrzebę

 1. Teksty reklamy (60 znaków)

Pozostań przy wymienianiu produktów lub usług z oferty, dodaj tutaj także wyróżniki swoich produktów, takie jak:

 • wytrzymałe (produkt)
 • uniwersalne (produkt)
 • (produkt) z litego drewna
 • (produkt) z magnesem

Sam wiesz najlepiej, co wyróżnia Twoją ofertę na tle konkurencji. Poinformuj o tym swojego potencjalnego klienta!

 1. Wezwania do działania (11 znaków)

Tak niewielka liczba znaków nie pozwala na kreatywne podejście do tego elementu kreacji.
Przedstawiam krótką listę wezwań do działania, z których możesz skorzystać:

 • wchodzę
 • jadę
 • idę
 • dzwonię

Jak widzisz, nie ma fajerwerków, ale za to jest konkretnie. Wezwanie do działania nie pozostawia wątpliwości, czego oczekuję od użytkownika.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lokalnym i nie masz dużego budżetu reklamowego - ten typ kampanii jest szyty właśnie pod Twój biznes. Każda z kampanii lokalnych, które prowadziłem przynosiła zadowalające efekty, zarówno dla mnie mnie jako marketera jak i Klientów, którzy zaufali naszej agencji.

Mam nadzieję, że niedługo wspólnie rozwiniemy Twój biznes!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.