Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Dochodzisz w swoim biznesie do momentu, w którym stwierdzasz - tak, lecimy z działaniami na Insta! Z wielkimi nadziejami zakładasz profil, ustawiasz sobie logo albo super fotkę na zdjęcie profilowe i trochę niepewnie, trochę na oślep - zaczynasz publikować. Kątem oka podglądasz działania influencerów, no bo chyba tak trzeba postępować, żeby osiągnąć sukces. Czas mija, a Ty po 5, 10, 15 postach czy filmach nie widzisz większej różnicy i żadne wielkie boom z obserwatorami i sławą nie następuje. Co poszło nie tak?

Spotykamy różnego rodzaju trudności w życiu zawodowym, nie ma w tym nic dziwnego - nie inaczej jest w tym przypadku. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Dlatego teraz wspólnie przyjrzymy się, co mogło doprowadzić do tego, że Twój Instagram zamarł, a Ty powoli już tracisz nadzieję na powodzenie.

1. Niedopracowana strategia lub jej brak

Mniej więcej to obrazuje sytuacja, którą opisałam we wstępie - rozpaczliwe działanie na oślep, brak planowania długoterminowego i nieustanawianie celów. Podstawą do działania zawsze i wszędzie jest dobrze przygotowana, wpisująca się w wizerunek marki i dopasowana do charakteru naszej działalności strategia. Wszystko, co musisz wiedzieć w tym temacie, znajdziesz w tym artykule.

2. Brak persony - czyli do kogo kierujesz swoje treści

Myślisz sobie - no ale przecież wiem, komu sprzedaję. Ale czy na pewno jest to osoba dostatecznie scharakteryzowana? Persona to ktoś, o kim musisz myśleć zawsze, kiedy tworzysz treści. Inaczej będą wyglądać posty dla kobiety, inaczej dla mężczyzny. Ale też inaczej dla klientek w wieku 25-35 lat, a inaczej dla tych w przedziale wiekowym 45-55 lat. Zastanów się, dla kogo jest Twój biznes, a pomocne będzie na pewno przyswojenie treści stąd.

3. Estetyka - podstawa Instagrama!

Nie od dziś wiadomo, że Instagram jest platformą, która lubi ładne treści, po prostu. Dlatego nie bagatelizuj tej kwestii na swoim profilu - zadbaj o grafiki oraz spójność kolorystyczną. Zwróć uwagę, żeby publikowane posty tworzyły atrakcyjną dla oka, przemyślaną całość.

4. Uzupełnij swoją metryczkę!

Metryczka - czyli ta przestrzeń na górze profilu, w której masz możliwość ustawienia zdjęcia profilowego, przedstawienia się i swojej firmy oraz dodanie odpowiedniego linkowania. Często zdarza się, że metryczka jest traktowana po macoszemu - a to ogromny błąd! Dzięki metryczce użytkownik, który trafi do Ciebie na profil, ma szansę w szybki sposób dowiedzieć się, co znajdzie na Twoim profilu. W skondensowany sposób przedstaw to, co robisz i jakie wartości możesz dostarczyć Twoim potencjalnym klientom. Nie zapomnij o linku do swojej strony internetowej albo profilu na innej platformie, np. na Facebooku.

bledy-instagram-02

5. Nie wiesz, jak docierać do nowych osób

Może się zdziwisz, ale hasztagi nie zrobią tu całej roboty. Są pomocne i bez wątpienia lepiej działają na Instagramie niż na Facebooku, ale same hasztagi nie zagwarantują magicznie nowych obserwatorów. Na ten moment pomocne mogą być faworyzowane przez platformę Instagram Reels - czyli krótkie filmy, które nagrać i zmontować można już z poziomu aplikacji Instagrama. Reelsy umożliwiają dotarcie do znacznie szerszego grona odbiorców niż zwykłe posty, dlatego warto je robić! Więcej informacji zarówno o Reelsach, ale też o tym, jak i gdzie je robić, znajdziesz tutaj.

6. Pisanie treści średnio Ci idzie

Nie bagatelizuj treści swoich postów, zwłaszcza kiedy dzielisz się w nich wiedzą albo przedstawiasz swoją markę lub produkty. Zadbaj, aby nie były one monotonne, zbite w jeden blok tekstu, używaj emotikonów (ale z odpowiednim umiarem), a najlepiej przeczytaj nasz artykuł, dzięki któremu dowiesz się, jak tworzyć treści, które wciągają jak popcorn podczas filmu, dosłownie!

7. Za szybko się zniechęcasz

Rozwój profilu na każdej platformie wymaga czasu - to długi proces, który wymaga wytrwałości i ciągłego samodoskonalenia, poznawania trendów, generalnie bycia na bieżąco zarówno z funkcjonalnością samego Insta, jak i naszymi odbiorcami. Pamiętaj! Kluczem do sukcesu jest systematyczność.

8. Wydajesz pieniądze na reklamy, kiedy nie masz jeszcze wartościowych treści

Kiedy już dzięki reklamie dotrzesz do pewnej, większej grupy użytkowników, a oni przejdą zainteresowani na Twój profil i… nie zastaną tam nic, co zmotywuje ich do zostania na dłużej - po prostu uciekną. Zanim wypuścisz kampanie, zadbaj o jakość swojego profilu i treści, które tam publikujesz.

9. Nie znasz aplikacji

Jeśli nie znasz Instagrama, nie wiesz, jak się po nim poruszać, co się tam dzieje, jak działa algorytm i jakie treści warto publikować, sukces Twojej marki na tej platformie może okazać się dużym wyzwaniem! Instagram bardzo dynamicznie rozwija się w ostatnim czasie, nieustannie testuje nowe funkcje, dlatego to nic dziwnego, że trudno za tym wszystkim nadążyć. Jeśli chcesz działać samemu, to nie ma innej rady niż trzymanie ręki na pulsie i śledzenie nowinek z platformy.

Podsumowanie

Instagram to świetna platforma, która daje ogromne możliwości na rozwinięcie skrzydeł niemal w każdej branży! Aby dać się zauważyć i polubić odbiorcom, nie zaniedbuj swojego profilu, dbaj o treści, które publikujesz - przecież to one odzwierciedlają Ciebie i Twoją firmę! Nie poddawaj się i rozwijaj swój profil, a zobaczysz, że praca w niego włożona przyniesie efekty. Jeśli jednak potrzebujesz marketingowego wsparcia - wiesz co robić - odezwij się do nas!

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.