Agencja reklamowa specjalizująca się w marketingu internetowym

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś/-aś się, czy Twoje kampanie z Facebook Ads są prowadzone skutecznie, czy Twój pracownik lub osoba, którą zatrudniono do prowadzenia kampanii reklamowych wykonuje dobrze swoją pracę. Odpowiedź znajdziesz, decydując się nasz audyt konta reklamowego.

Audyt Facebook Ads to usługa, która polega na kompletnym oraz szczegółowym zweryfikowaniu poprawności i skuteczności stworzonych kampanii reklamowych. Elementy, które są kontrolowane przez naszych specjalistów to obszary związane z treścią reklamy, grupą docelową odbiorców, targetowaniem, konfiguracją i ustawieniami zaawansowanymi konta reklamowego.

Piksel Facebooka – ogólnie

Na początku sprawdzamy, czy na koncie reklamowym utworzony został Piksel Facebooka, który jest bardzo istotnym elementem skutecznych kampanii reklamowych. Następnie weryfikujemy poprawność jego instalacji na stronie www.

Piksel Facebooka – szczegółowo
Kolejny etap to szczegółowa analiza Piksela oraz jego zdarzeń niestandardowych (eventów). W przypadku e-commerce analizujemy poprawność wczytywania eventów oraz działanie katalogu produktów (o ile został utworzony). W innym przypadku niż e-commerce sprawdzamy, czy na stronie www zostały wdrożone zdarzenia niestandardowe na poszczególnych podstronach.

Cele reklamowe oraz grupy docelowe reklam na Facebooku

Naszym zadaniem na tym etapie jest sprawdzenie, z jakimi celami reklamowymi publikowane były kampanie na Facebooku. W menedżerze reklam masz do wyboru aż 11 celów reklamowych, podzielone są na 3 kategorie: Świadomość, Działania, Konwersja. Podczas początkowych podrygów z reklamami na Facebooku możesz mieć nieco wątpliwości, czy cel którego używasz jest odpowiedni. Wybór celu to pierwszy krok do poprawnego ustawienia kampanii reklamowej. Należy odpowiedzieć sobie na stosunkowe proste pytanie: co chcę, aby Facebook zrobił?

Jeśli cel kampanii został wybrany, czas przejść do ustawień w tzw. zestawie reklam, gdzie najważniejszym elementem jest grupa docelowa, czyli osoby do których powinna dotrzeć reklama. Weryfikujemy czy budżet, którym dysponujesz nie jest zbyt duży / mały w stosunku do wielkości grupy odbiorców.

Kreacje reklamowe na koncie reklamowym

Nie tylko dobrze ustawiony cel czy grupa odbiorców wpływa na zadowalające wyniki reklamowe. Finalnie dana osoba zobaczy tylko Twoją kreację reklamową, od której w dużym stopniu zależy skuteczność Twojej kampanii. W tym artykule podajemy wskazówki na przygotowanie skutecznej kreacji reklamowej.

Analiza wyników kampanii reklamowych na Facebooku

Po zbadaniu każdej składowej kampanii w Menedżere reklam możemy śmiało wyciągać wnioski. Posiadając kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii online marketingowych mamy wiedzę, która pozwoli nam ocenić poprawność i skuteczność kampanii. Oczywiście istnieją raporty informujące jakie wyniki są dobre a jakie złe, ale jak wiadomo każda branża rządzi się swoimi prawami i należy to zweryfikować indywidualnie, z racji, że firmy korzystają z budżetów reklamowych na różnym poziomie.

Rekomendacje dotyczące zmian w kampaniach reklamowych na Facebooku

Jednym z ostatnich etapów naszego audytu jest przekazanie rekomendacji. Znajdziesz w nich informacje, które pomogą Ci zrozumieć, jakie popełniłeś błędy w reklamach, co zrobiłeś/-aś dobrze oraz dostaniesz szczegółowe wskazówki, jak robić skuteczne reklamy, aby przyciągać do siebie Twoich potencjalnych klientów.

Konsultacja online / wdrożenie rekomendacji

Ostatni etap to konsultacja online, polegająca na wyjaśnieniu całej zawartości audytu. Nasz specjalista łączy się z Tobą za pośrednictwem platformy Google Meet i omawia krok po kroku to co zostało uwzględnione w audycie. Jest też możliwość, abyśmy my zrobili to za Ciebie, jeśli nie masz czasu lub jest to dla Ciebie zbyt trudne do wdrożenia/zmiany na ten moment.

Dzięki audytowi konta reklamowego Twoje reklamy mogą okazać się skuteczniejsze. Spojrzenie osoby z zewnątrz pozwala na odświeżenie strategii i wygenerowanie nowych, ciekawych pomysłów. Jeśli jesteś zainteresowany/-a naszym audytem... czekamy na wiadomość! Napisz do nas na Facebooku lub Instagramie.

You've successfully subscribed to wypisz wymaluj / online marketing
Welcome back! You've successfully signed in.
Great! You've successfully signed up.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.